• 0
Fotbalový útočník Jiří Böhm má za sebou pozoruhodnou kariéru. Hrával za tehdy prvoligovou Viktorii Žižkov, za níž vstřelil dva góly, půl roku strávil i v pražské Slavii, kde se příliš neprosadil. Před několika lety byl zaměstnaný v jedné restauraci v Manchesteru a teď střílí góly za Blšany, které hrají přebor Ústeckého kraje. Naposledy to bylo v domácím utkání 1. kola proti Srbicím (2:1). Podívejte se na video.

Domácí tým přitom prohrával, když po půlhodině hry dostal Malec přihrávku za obranu Blšan a obloučkem překonal vybíhajícího Jíchu.

Jenže ve druhé půli přišel čas Jiřího Böhma. Dva momenty, dvě povedené střely z dálky a obrat.

Böhm vyrovnal v 64. minutě, když převzal přihrávku zleva a asi pětadvacet metrů před brankou Srbic se opřel do míče a nemilosrdně mířil pod břevno.

Jiří Böhm

Jeho další paráda přišla na řadu o jedenáct minut později. Obešel několik protihráčů a z hranice velkého vápna pálil k tyči.

„Jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem, na úvod sezony jsme získali důležité tři body. Hráli jsme trpělivě, hledali jsme místa v soupeřově obraně, který odvedl slušnou práci v ofenzivě. Po vstřelení druhého gólu jsme začali hrát ustrašeně, což se nám mohlo vymstít. Naštěstí se to nestalo,“ zhodnotil utkání pro klubový web trenér domácích Marcel Lička.

Výsledky 1. kola: Štětí - Hrobce 3:2 np (2:2), Blšany - Srbice 2:1 (0:1), Modlany - LoKo Chomutov 6:0 (3:0), Střekov - Duchcov 1:0 (1:0), Žatec - Krupka 2:3 (0:2), Horní Jiřetín - Modrá 3:1 (1:0), Proboštov - Postoloprty 2:1 (1:1), Neštěmice - Bílina 4:1 (3:1).

1. TJ Baník Modlany 1 1 0 0 0 6:0 3
2. FK Český Lev Neštěmice 1 1 0 0 0 4:1 3
3. Sokol Horní Jiřetín 1 1 0 0 0 3:1 3
4. TJ Krupka 1 1 0 0 0 3:2 3
5. FK Chmel Blšany 1 1 0 0 0 2:1 3
6. TJ Proboštov 1 1 0 0 0 2:1 3
7. TJ Střekov 1 1 0 0 0 1:0 3
8. SK Štětí 1 0 1 0 0 2:2 2