Sparta - CSKA 2:3, sbohem, Ligo mistrů, skvělému startu navzdory

• 956
Třicet minut sparťanští fotbalisté směřovali ke slávě, pohárové jistotě na podzim i k souboji s věhlasným soupeřem, s nímž by si to za dva týdny rozdali o prestižní Ligu mistrů. Jenže pak odpadli, v odvetě 3. předkola doma podlehli CSKA Moskva 2:3, ač po šestnácti minutách vedli 2:0.

Slibný začátek, dva góly, pak strach o výsledek, nervozita a konec nadějí. Sparťané druhý zápas s ruským gigantem dobře rozehráli, ale vysoké tempo a skvělý výkon neudrželi.

Po hodině hry viděl rovnou červenou kartu Matějovský, ačkoliv do skluzu šli s Fernandesem stejně. Ten se pak v křečích svíjel na zemi a za minutu létal po hřišti jako znovuzrozený... Asistent Hejkal byl vykázán z lavičky. Atmosféra zhoustla, italský sudí vyhrocený souboj pod kontrolou neměl. A Sparta pak dostala třetí gól a byla ze hry.

Vítěz si zajistil play off o Ligu mistrů, Sparta jde do závěrečného předkola Evropské ligy, což je pro ni slabá náplast. Sparta kvalifikaci o Ligu mistrů nezvládla pošesté za sebou. Přitom všechno vypadalo tak nadějně.

Sparťané soupeřovy toporné obránce zaskočili rychlostí, přesnými narážečkami i produktivitou. Za šestnáct minut dali dva góly, měli další velkou šanci a hostující hráči se po sobě udiveně dívali.

Obě branky padly po vypracovaných akcích. Nejdřív si rychle vyměnili míč Vácha a s Dočkal s Fataiem, který centroval. Hbitý Krejčí byl u míče dřív než stoper i brankář, vložil do centru špičku kopačky a běžel se radovat.

DALŠÍ GÓL. Sparťanský fotbalista Ladislav Krejčí skóroval už v prvním zápase v Moskvě a proti CSKA se prosadil i doma. Skóre odvety 3. předkola Ligy mistrů otevřel už v 6. minutě...

GRATULACE STŘELCI. Martin Frýdek blahopřeje Ladislavu Krejčímu k úvodnímu gólu v zápase 3. předkola Ligy mistrů proti CSKA. Zápas se však ještě zdramatizoval.

Druhý gól začal u autového vhazování, kterého si hosté snad ani nevšímali. Jinak by Dočkal nemohl zůstat ve vápně úplně volný, z levé strany poslal přízemní centr podél malého vápna a Fatai ve skluzu protlačil míč u přední tyče do sítě. Krejčí i Fatai skórovali už v prvním utkání, které přineslo remízu.

A nigerijský útočník mohl vzápětí přidat ještě jeden gól, ale jeho ránu po další parádní akci Akinfejev už vyrazit dokázal.

Sparťané nezalezli, ani když vedli. Bránili aktivně, napadali. Vycítili, že by rozhozeného soupeře mohli dorazit. Jenže to nedokázali a CSKA se postupně dostával do hry. Hosté už udrželi míč, zpřesnili přihrávku a do půle snížili. Ztráta míče ve středu pole, obránci nezachytili rychlého Musu, který se štěstím poslal míč podél Bičíka.

Běžela 34. minuta a sparťané znervózněli, zmatkovali, míč jim odskakoval od nohy, což přinášelo soupeři brejkové situace. Tošičova táhlá rána letěla těsně vedle, Bičík se jen ohlédl. Konec půle domácí protrpěli, ale vedení udrželi. Ale pak už jen pět minut.

Zápas Plzně

Když se zdálo, že nebezpečný brejk mají sparťané pod kontrolou, stoper Hybš se nedohodl s gólmanem Bičíkem, který zůstal stát v brance a Musa ho snadno přehodil.

Další smolný moment v 61. minutě, kdy po nenápadném centru trefil střídající Lafata tyč. Pak následovalo vyloučení Matějovského

Sparťané se zdravě naštvali, útočili, ale když v 76. minutě dostali třetí gól po ráně Dzagojeva, bylo po hotovo. K postupu by v tu chvíli museli dát dvě branky, což bylo nad jejich síly.