Milan Škoda dal v novém ročníku dal góly, ale Slavia zatím získala jen bod. | foto: ČTK

Škoda: V přípravě jsme fotbalisti, ale v mistráku si nenahrajeme

• 26
Dva zápasy, dva góly, ale jen jeden bod. Fotbalový útočník Milan Škoda má střeleckou formu i v nové sezoně, ale Slavii to zatím vyneslo jen nedělní remízu proti Liberci (2:2). „Je blbý, že jsme nevyhráli,“ litoval 29letý český reprezentant.

Už ve druhé minutě jste prohrávali.
Zbytečně jsme faulovali a při následné standardní situaci jsme neuhlídali hráče soupeře. Potom jsme to otočili. Zhruba dvacet minut jsme hráli dobře, ale pak jsme se trošku zatáhli, přestali jsme běhat a druhý poločas už byla hrůza.

Ve druhém poločase jste ani jednou nevystřelili. Čím to?
To já nevím. Když hrajeme v přípravě, tak jsme všichni fotbalisti, dáváme si nahrávky a kombinujeme, ale když přijde mistrák, tak si nejsme schopní nahrát. Ano, v prvním poločase jsme se zvedli, hráli jsme fakt dobře, ale nevydrželo nám to moc dlouho.

Dává vám naději, že proti Plzni i Liberci jste měli opravdu dobré pasáže?
Dobré byly, ale potřebujeme takhle hrát delší část zápasu.

Liberci jste dal v posledních třech zápasech šest gólů. Je to momentálně vás nejoblíbenější soupeř?
Možná jo, když mi to tam takhle padá. Ale tentokrát to chtělo ještě minimálně jeden gól.

Řeší útočník před zápasem, proti jakému soupeři hraje?
Ale jo, řekne si, že když mu to tam proti němu v poslední době padalo, tak by to mohlo vyjít znovu.

Hodně se mluví o vašem přestupu do zahraničí. Řešíte to? Máte to v hlavě? Jak to vypadá?
Nevím, jak to vypadá. Nějaká možnost tam ještě je, ale nějak to teď neřeším.