Lidé kvůli vybitému mobilu dělají šílené věci | foto: Profimedia.cz

Příběhy mobilního šílenství. Lidé se s vybitým mobilem chovají jak blázni

  • 118
Zatčením a veřejnou potupou před plným divadlem skončily poslední dva známé případy uživatelů, kteří neustáli vybitou baterii svého mobilu. Takových osob je však podstatně více, tudíž i dalších příhod spojených s neplánovaným nabíjením baterie.

Právě v souvislosti s nepřijatelným chováním mladíka, který krátce před představením v broadwayském divadle Booth Theatre vyskočil na jeviště ve snaze dobít si vybitý mobil, vyzval portál BBC News čtenáře k zasílání vlastních příběhů.

Ti měli popsat nejbizarnější způsoby nabíjení mobilních telefonů, s nimiž se dosud setkali. Z došlých reakcí pak redaktoři vybrali pár těch opravdu bizarních.

Zmatení cestující na letišti a hazardér v knihovně

Velmi častým způsobem, jak si rychle dobít vlastní zařízení, bývá uvolnění obsazené zásuvky. Právě tento úkon však mnohé aktéry uvedl v nemilost. Například Sian Burnell z britského Southamptonu si takto proti sobě poštval svého manažera. Ze zásuvky totiž vypojil jeho pracovní počítač. Slova, kterými ho pak manažer kvůli ztracené práci patrně častoval, by si za rámeček jistě nedal.

Na větší problém si zadělal Pakistánec Syed Jamshed Ali, když prý na letišti v Péšávaru vytažením kabelu ze zásuvky nevědomky vyřadil z provozu obrazovku letového řádu, čímž jistě mnohé cestující nepotěšil. „Bezpečnostní personál se na mě vrhnul a velice jsem se styděl, když mi řekli, že jsem vypnul obrazovku,“ popsal Ali v reakci na výzvu BBC News.

Podle jiného čtenáře není takovéto počínání mobilních uživatelů ničím neobvyklým. „Pracuji ve veřejné knihovně a pravidelně vídám, jaké boje vypuknou kvůli dobití telefonu,“ podotkl čtenář Robert s tím, že návštěvníci knihovny tak nejednou odpojili některé ze zařízení knihovny. Nejnebezpečnější situací, kterou zažil, byla chvíle, kdy jeden z návštěvníků strčil do uzemňovací zdířky zásuvky šroubovák a poté se do ní snažil bez příslušného adaptéru zapojit evropskou zástrčku.

05.dubna 2015 v 00:07, příspěvek archivován: 31.července 2015 v 16:23

I'm in charge of the phone charging station on the bus...... ��pic.twitter.com/8fRuJs5yl88

Z míry lze vyvést hostinského i recepční

Nejčastějšími místy, kde se s mobilními uživateli frustrovanými z vybitých mobilů setkávají, jsou pohostinská zařízení. „Asi před patnácti lety jsem byla v jednom cambridgském hostinci a potřebovala jsem si dobít mobil. Všimla jsem si zásuvky a v domněnce, že z ní odpojuji jen lampu, jsem zapojila nabíječku,“ popsala Jane Dennyová z Londýna. K její smůle však neodpojila lampu, nýbrž automat na cigarety. Nejen hostinský si tak několik minut jistě lámal hlavu nad tím, proč automat náhle nefunguje.

Výjimkou nejsou ani čekárny, a to i ty v lékařských zařízeních. Nelze se divit, čekání si totiž mnozí krátí hraním her, poslechem hudby či surfováním po internetu. „Jednou jsem seděl s dcerou v čekárně bristolské dětské nemocnice, když jsme si všimli ženy, která odpojila akvárium, aby mohla zapojit nabíječku svého telefonu,“ popsal Darren z britského Portisheadu. Dodal, že dotyčná se cítila být dotčena upozorněním recepční, aby nabíječku okamžitě vypojila a zapojila zpět akvárium.

Nabitá baterie něco stojí. Nejen peníze, ale i vlastní úsilí

S poměrně zajímavým způsobem dobití baterii telefonu se setkal David Sobello z brazilského Rio de Janeira. Při návštěvě Jižní Koreje totiž v jedné místní posilovně narazil na netradiční nabíječku poháněnou posilovacími zařízeními. Jak sám dodal, v zemi posedlé mobilními telefony pak nebylo překvapením, když při výstupu na jednu horu narazil na nabíječku poháněnou jízdou na kole.

Nepříliš příjemnou zkušenost z návštěvy Jihoafrické republiky popsal Stuart z britského hrabství Leicestershire. S více než dalšími pěti tisíci lidí totiž čekal v hornickém městě Krugersdorp na vyhoštění zpět do Velké Británie. Nedostatečné množství informací, kterých se jim dostalo, si vynucovalo každodenní používání mobilů.

Problém nastal ve chvíli, kdy se telefony začaly vybíjet. V místním obchodě, v němž bylo možné telefony nabíjet, bylo k dispozici pouze deset zásuvek. „Když máte deset zásuvek na přibližně dva tisíce telefonů, můžete si určovat vlastní cenu,“ upozornil na některé podnikatelsky zaměřené jedince. Pronajímání nabitých telefonů lidem v nouzi označil za vykořisťovatelské počínání.

22.července 2015 v 13:26, příspěvek archivován: 31.července 2015 v 16:27

#WhyILoveJumia All you gotta do is charge your phone & shop online. @JumiaKenya @NijengeKE pic.twitter.com/CEydLlZHd0

Živý koncert narušila prohlížením sociální sítě

Když se jedna z návštěvnic nedávného živého hudebního vystoupení v jednom z worcesterských hostinců přiblížila k pódiu, nebylo to kvůli tomu, že by chtěla být interpretům co nejblíže. Podle čtenáře s přezdívkou Gazza totiž údajně spatřila volnou zdířku v síťové zásuvce a do té následně zapojila svůj mobil. Nedlouho poté ovšem sklidila nejeden nevraživý pohled od zbývajících návštěvníků.

Vybrala si totiž zásuvku, do níž byla zapojena aktivní ozvučovací technika. Ta po ženině přihlášení k facebookovému účtu začala přenášet nežádoucí zvuky. Žena měla jistě co vysvětlovat, zvukař totiž telefon ze zásuvky vypojil a předal jej pořadateli akce. Podle čtenáře přitom nejde o první takový případ, který se stal při živém vystoupení.

Nad některými příběhy lze jen kroutit hlavou. Nicméně dokazují, že někteří mobilní uživatelé jsou pro dobití baterie schopni udělat téměř cokoli. Pokud jste se i vy setkali s jakkoli neuvěřitelnou situací spojenou s dobíjením mobilu, podělte se o ni v diskuzi pod článkem.

Pro některé uživatele je vybitá baterie telefonu vskutku frustrující.

11. července 2015