V bazénu se osvěžíte. Voda na hlubockém koupališti bývá studenější

  • 0
Koupaliště v Hluboké nad Vltavou představuje dostupnou a oblíbenou alternativu za budějovickou plovárnu, jež nestačí uspokojit všechny obyvatele, kteří se chtějí koupat a opalovat. Zvláště sympatické je díky cyklostezce, po níž se dá pohodlně dostat z krajského města prakticky až ke vstupu.

Na návštěvníky čeká 66 metrů dlouhý tobogan, masážní lůžka nebo bazén pro děti se skluzavkou a vodním ježkem. Pro ty, kteří nevydrží celý den ve vodě, je připravena velká šachovnice, hřiště na beachvolejbal s možností zapůjčení míče i sítě, stůl na ping-pong či dětské hřiště.

Kolem bazénu je dostatek laviček se slunečníky. Lehátka pro opalování nebo odpočinek u bazénu nenajdete. Nezbývá, než si rozložit ručník přímo u bazénu nebo na trávě na břehu Vltavy. Po celém areálu je ale hned několik posezení se stoly a slunečníky.

Budova se zázemím zažila i lepší časy. Podlaha ve sprchách, na které byl sem tam kousek hlíny, je stará a ošoupaná a ani odér vznášející se ve vzduchu není zrovna příjemný. Vzduch na toaletách je mnohem lepší, ale podlaha vypadá podobně. Samotné záchody jsou čisté s dostatkem toaletního papíru.

Hodnocení plovárny v Hluboké

voda: 1
služby: 1
občerstvení: 3
toalety: 2
atrakce: 2
parkování: 3
průměr: 2
Pozn.: známky jsou jako ve škole 

Už vyšlo
Budějovice, prům. známka 2,2
Týn nad Vltavou 1,5

Teplota vody na infotabuli hlásila 22 stupňů Celsia. Voda v bazénu byla průzračně čistá, ale není dohřívaná a často se říká, že na Hluboké bývá voda spíš studená. I tady mysleli na handicapované, které zaměstnanci plovárny mohou do vody spustit pomocí speciálního zařízení.

Náročnější strávníci by mohli mít problém s nabídkou bufetu. Na lístku jsou například velké bagety za 40 korun nebo menší za 25. Klasika v podobě párku v rohlíku stojí 20 korun.

V bufetu je k dostání Cola Cola za 25 korun nebo Bonaqua za 15. Osvěžit se můžete rovněž budvarem v plechovce za 28 korun nebo Somersby za 35 korun.

Na plechovky je u občerstvení vyhrazen speciální koš. Ostatní koše jsou v dostatečném počtu rozmístěny na hlavní cestě, která rozděluje travnatou plochu u řeky od bazénu v horní části.

Peníze i další cennosti si můžete za poplatek 20 korun uložit do úschovny.

Jet na plovárnu autem není příliš dobrý nápad. Hned naproti areálu je možné vůz za 30 korun na den zaparkovat, ale tamější parkoviště nepatří mezi největší.

Bezplatnou variantou by bylo nechat auto na parkovišti u Adrenalin parku a ten kousek ke koupališti dojít pěšky.

Naproti tomu cyklisté jsou vítáni. Přímo v areálu je dostatek stojanů na kola, kde lze kolo, samozřejmě řádně zabezpečené, ponechat.

Otevřeno je každý den od 10 do 19 hodin. Dospělý za celý den zaplatí 60 korun, od pěti odpoledne polovinu. Děti do šesti let stojí celodenní koupání 10 korun a důchodci nad 70 let mají vstup zdarma.