• 0
Když nastoupili fotbalisté Tempa k duelu 29. kola Pražská teplárenská přeboru na hřišti Uhelných skladů, okamžitě byli ve výhodě. Domácí celek totiž nastoupil jen v deseti hráčích, na poslední chvíli nepřijel Majerčin. A hosté této přesilovky využili na maximum, odvezli si důležité vítězství 4:2. Podívejte se na video.

Hostující celek děkuje zejména útočníkovi Hurkovi. Ten dal první dva góly během úvodních pěti minut díky pohotovým střelám uvnitř pokutového území, třetí trefu přidal Klouček.

Kapitán Uhelných skladů Zilvar sice snížil, ale Hurka pak ukázal, že umí střílet i zpoza vápna. V závěru ještě snížil kanonýr Zmeškal, pro něhož to byla už čtyřicátá trefa v této sezoně!

„Tempo chtělo víc, bylo vidět, že musí. Když nastoupíte v tomhle vedru
v deseti hráčích a po pěti minutách prohráváte o dva góly, tak je to složité. Nicméně to není omluva, protože my jsme to měli zvládnout,“ litoval pro fotbalpraha.cz kouč Uhelných skladů Robert Hlavica.

Teprve třetí výhru - a první na jaře - si připsal již jistě sestupující Radotín, jenž triumfoval 2:0 na hřišti zachraňující se Libuše, která si tak výrazně zkomplikovala situaci.

Rezerva Meteoru zvládla velmi těžké utkání proti “Čafce“. Hosté vedli po krásné střele Nováčka, který zhruba ze 35 metrů přehodil brankáře, ale ještě do poločasu proměnil pokutový kop Fíček (posila z A-týmu) a po pauze rozehrál Hanek přímý kop, jenž proskákal až do sítě. A domácí tak zvítězili 2:1.

Vítězové přeboru z Přední Kopaniny si nepokazili oslavy a v duelu s Královicemi, které soutěž vyhrály před rokem, remizovali 1:1. Královičtí vedli od 10. minuty po gólu Pospíšila, nejlepšího střelce přeboru z minulé sezony, ale v 64. minutě práskl do míče Kratochvíl a křížnou střelou srovnal skóre.

Výsledky 29. kola: Motorlet Praha B - FC Háje 1:2 (1:0), Střešovice 1911 - Admira Praha B 2:2 (1:1), Libuš - Radotín 0:2 (0:1), Union Vršovice - Cholupice 0:0 (0:0), Uhelné sklady - Tempo 2:4 (0:2), Př. Kopanina - Královice 1:1 (1:1), Meteor B - ČAFC Praha 2:1 (1:1), Třeboradice - Kolovraty 5:0 (3:0).

1. Př.Kopanina 29 22 4 3 86:31 70
2. Uhelné sklady 29 21 0 8 95:64 63
3. Vršovice 29 15 10 4 45:29 55
4. ČAFC 29 14 8 7 72:47 50
5. Královice 29 14 5 10 85:62 47
6. Třeboradice 29 13 5 11 65:52 44
7. Háje 29 13 5 11 58:63 44
8. Cholupice 29 12 7 10 58:67 43