• 0
Mají to ve vlastních rukou. Fotbalisté Litvínova mají v čele přeboru Ústeckého kraje čtyři kola před koncem pětibodový náskok před Louny a postupnými krůčky tak směřují do divize. Naposledy lídr vyhrál ve 27. kole na hřišti čtvrtého Štětí 4:2. Na sestřih gólů se podívejte na videu.

Pusťte si sestřihy z dalších soutěží

Ve Štětí to však neměli fotbalisté Litvínova vůbec jednoduché. Čtvrtý tým soutěže sice na první příčky ztrácel hodně bodů, přesto se chtěl proti favoritovi vytáhnout.

A to se jim místy dařilo. Ve 37. minutě dokonce domácí hráči vstřelili úvodní gól, jenže Litvínov ještě do konce první půle dokázal vyrovnat.

Lídr soutěže poté přežil v druhém poločase dvě velké šance Štětí, když jednou skončil míč na tyči a podruhé ho brankář hostů chytal na brankové čáře. Litvínov poté naplnil motto „Co tě nezabije, to tě posílí“, jelikož v dalším průběhu hry rozhodl dvěma brankami o svém vítězství.

Domácí sice ještě vykřesali naději, když snížili na 2:3, ale dvougólový náskok Litvínovu vrátil Kodeš.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Litvínov tak využil zaváhání druhých Loun, které porazili Modrou až po penaltách, a v čele tabulky zvýšil svůj náskok na pět bodů. O postup do divize by Litvínov už muselo připravit jen nepříliš pravděpodobné selhání v posledních kolech soutěže.

Výsledky 27. kola: Štětí - Litvínov 2:4 (1:1), Blšany - Spořice 5:0 (3:0), Horní Jiřetín - Hrobce 2:1 np (1:1), Modlany - Bílina 4:0 (3:0), Vilémov - Neštěmice 4:0 (2:0), Rumburk - Proboštov 1:2 (1:1), Junior Děčín - Kadaň 3:2 (2:0), Modrá - Louny 1:2 np (1:1).

1. Litvínov 26 19 2 0 5 64:27 61
2. Louny 26 17 2 1 6 56:24 56
3. Modlany 26 17 1 2 6 74:52 55
4. Vilémov 26 17 1 0 8 69:39 53
5. Štětí 26 16 1 1 8 75:35 51
6. Horní Jiřetín 26 11 4 0 11 44:38 41
7. Neštěmice 26 11 4 0 11 45:49 41
8. Bílina 26 11 1 3 11 48:40 38