Andrew Shaw z Chicaga padá po souboji s Jiřím Sekáčem z Anaheimu.

Andrew Shaw z Chicaga padá po souboji s Jiřím Sekáčem z Anaheimu. | foto: AP

Hokejisté Anaheimu dobyli led Chicaga a ujali se vedení v sérii

• 3
Po úterním hokejovém maratonu, ve kterém uspělo Chicago až gólem ze třetího prodloužení v 117. minutě, Blackhawks na domácím ledě podlehli Anaheimu v řádné hrací době 1:2. Stejným poměrem se posunul rovněž vývoj celé série, Ducks vedou 2:1 na zápasy.

Autorem rozhodující branky třetího finále Západní konference 2015 byl obránce Simon Despres, pro kterého to byl premiérový zásah kariéry v play-off. U obou gólových situací Anaheimu asistoval kapitán Ryan Getzlaf, první hvězdou byl ovšem vyhlášen gólman Frederik Andersen.

Dánský reprezentant pochytal 27 z 28 střel, o čisté konto jej tak obral pouze jediný střelec domácího Chicaga. Andersenovi pomohlo i štěstí poté, co v zahajovací třetině pokus obránce Niklase Hjalmarssona skončil jen na tyči.

Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě, kdy Ducks využili svou jedinou početní převahu celého zápasu. Getzlaf od pravého mantinelu posunul puk na obránce Hampuse Lindholma, jehož střelu tečoval Patrick Maroon.

Chicago srovnalo krok v čase 19:03. Aktivní Patrick Kane poslal do sítě bekhendovou střelou odražený puk z prostoru mezi kruhy. Ve druhé třetině předvedli skvělé zákroky oba gólmani. Andersen vychytal domácího kapitána Jonathana Toewse a efektivním zákrokem lapačkou zneškodnil i pokus Brandona Saada.

Jednička Blackhawks Corey Crawford se nejprve blýskl proti pokusu Jiřího Sekáče (během 13 střídání ve čtvrtém útoku odehrál jen 6:47), ve 40. minutě na střelu z pravého kruhu od Simona Desprese již byl ale krátký.

Ve třetí třetině Chicago soupeře přestřílelo v poměru 10:5, na vyrovnání ovšem nedosáhlo. Na skóre nic nezměnila ani závěrečná hra domácích bez brankáře. Série pokračuje v sobotu opět na ledě chicagské arény United Center.

Výsledek:

Finále Západní konference:

Chicago - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
20. P. Kane - 13. Maroon, 40. Després. Střely na branku: 28:27. Diváci: 22.160. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. P. Kane (Chicago). Stav série: 1:2.