Anaheimský brankář Frederik Andersen čelí šanci Andrewa Shawa z Chicaga. Toho...

Anaheimský brankář Frederik Andersen čelí šanci Andrewa Shawa z Chicaga. Toho se snaží bránit Ryan Getzlaf. | foto: AP

Sekáč v útoku Anaheimu prožil vítězný debut v play-off NHL

• 4
Hokejisté Anaheimu vstoupili vítězně do finále Západní konference play-off NHL, když na domácím ledě porazili Chicago jasně 4:1. Poprvé ve vyřazovacích bojích se do sestavy Ducks dostal český útočník Jiří Sekáč, jeho spoluhráč Tomáš Fleischmann se naopak vrátil mezi nehrající náhradníky.

Před prvním soubojem s Chicagem chtěl trenér Anaheimu Bruce Boudreau pozměnit složení čtvrté formace s ohledem na skvělé bruslařské schopnosti soupeře.

Do sestavy se tak vrátil Emerson Etem a v play-off NHL vůbec poprvé nastoupil i český útočník Jiří Sekáč, jenž dosud v úvodních dvou sériích pokaždé plnil jen roli nehrajícího náhradníka. Místo v útoku tentokrát nezbylo pro změnu na Tomáše Fleischmanna, který zatím v play-off posbíral po dvou startech proti Winnipegu a následně i Calgary.

Skóre prvního finále Západní konference doznalo první změny už v 9. minutě, kdy produktivní Švéd Jakob Silfverberg v útočném pásmu zpětným pasem nabil obránci Hampusu Lindholmovi. Ve správný čas na správném místě byl v 25. minutě domácí forvard Kyle Palmieri, k němuž se odrazil puk po zásahu holí chicágského brankáře Corey Crawforda.

Nulu na kontě jinak skvěle chytajícího Frederika Andersena umazal až těsně před druhým odchodem do kabin napadající Brad Richards, jenž vybojoval puk na obránci Francoisi Beaucheminovi. Ve třetí třetině ale dávali góly opět pouze domácí. Pojistku na 3:1 přidal v 53. minutě dorážející Nate Thompson a v čase 58:42 ještě se štěstím dotlačil puk do prázdné branky Silfverberg. Odveta je na programu v úterý a opět jí bude hostit Anaheim.

Výsledek:

Finále Západní konference:

Anaheim - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
9. Lindholm, 25. Palmieri, 53. Thompson, 59. Silfverberg - 40. Richards. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17 291. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Lindholm, 3. Thompson (všichni Anaheim). Stav série: 1:0.