• 0
Dříve dával góly za Brno či pražskou Slavii, nyní válí v přeboru Jihomoravského kraje. Bývalý ligový záložník Richard Dostálek naposledy pomohl Bosonohám k výhře nad IE Znojmem 4:0, když vstřelil tři branky. Na jeho góly i na sestřih uplynulého 23. kola se podívejte na videu.

Pusťte si sestřihy z dalších soutěží

Fotbaloví fanoušci si ho nejvíce pamatují z jeho působení v Brně či pražské Slavii. Richard Dostálek odehrál v české nejvyšší soutěži celkem 350 zápasů a v nich dal 67 branek.

Po konci vrcholové kariéry však Dostálek kopačky na hřebík nepověsil. Stále totiž rozdává radost na zeleném trávníku v dresu Bosonoh, které hrají přebor Jihomoravského kraje.

V posledním duelu se Dostálkovi velmi dařilo, zaznamenal totiž hattrick, a svému týmu tak výrazně pomohl k výhře 4:0 nad Znojmem.

Nejprve se Dostálek prosadil v 51. minutě po rohovém kopu. Poté si v 64. minutě dobře naběhl do pokutového území a skóroval z blízkosti. A po dalších čtyřech minutách předvedl parádní trefu z trestného kopu.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Tři góly předtím Dostálek naposledy vstřelil v 14. zářív 2002, kdy režíroval vítězství Slavie na půdě Českých Budějovic. Tento hattrick byl také jediný, který Dostálek v nejvyšší české soutěži zaznamenal.

Podaří se mu v přeboru ještě tento kousek někdy zopakovat?

Podívejte se také na sestřih gólových momentů vloženého 30. kola:

Výsledky 23. kola: Bosonohy - IE Znojmo 4:0 (0:0), Novosedly - Dubňany 3:1 (0:1), Bzenec - Bohunice 0:1 (0:1), Jevišovice - Rousínov 1:3 (0:3), Sparta Brno - Moravská Slavia 2:2 (1:1), Ivančice - Kuřim 3:1 (1:0), Ráječko - Moravský Krumlov 2:0 (1:0), Bystrc - Vojkovice 6:1 (4:0).

1. Bohunice 24 17 4 3 57:19 55
2. Moravská Slavia 24 16 4 4 67:28 52
3. Sparta Brno 24 15 6 3 61:24 51
4. Bzenec 24 15 5 4 59:31 50
5. Bystrc-Kníničky 24 12 7 5 46:30 43
6. Ivančice 24 12 5 7 45:30 41
7. Ráječko 24 12 4 8 50:39 40
8. Moravský Krumlov 24 10 4 10 24:26 34