Corey Crawford, brankář Chicaga, odstrkuje Nina Niederreitera z Minnesoty.

Corey Crawford, brankář Chicaga, odstrkuje Nina Niederreitera z Minnesoty. | foto: AP

Calgary otočilo skóre proti Anaheimu, Chicago je krok od postupu

• 7
Hokejisté Anaheimu po šesti triumfech v řadě přišli o neporazitelnost v letošním play-off, když ztratili nadějně rozehraný zápas na ledě Calgary. Domácí Flames srovnali na 3:3 gólem z času 59:40 a v páté minutě prodloužení završil obrat Mikael Backlund. Ve druhém duelu naopak Chicago uspělo v Minnesotě těsně 1:0 a vede v sérii už 3:0 na zápasy.

Nad Winnipegem v úvodním kole play-off hokejisté Anaheimu triumfovali 4:0 na zápasy. Mnoho nechybělo a nad dalším kanadským soupeřem vedli Ducks už 3:0. Do závěrečné třetiny třetí partie proti Calgary totiž vstupovali za vedení 3:2.

Smírný stav a sním spojené prodloužení pro Flames vynutil až v čase 59:40 při dvojnásobné výhodě nováček Johnny Gaudreau přesnou střelou z pravého kruhu. Na trestné lavici v daný okamžik seděl hostující bek Sami Vatanen a převahu ještě umocnilo odvolání brankáře Kari Rämä za dalšího hráče v poli.

V prodloužení se pak opět hosté provinili faulem a Flames udeřili už během signalizované výhody. Soupeře zamkli při hře 6 proti 5 v obranném pásmu a vítěznou střelu vyslal z prostoru mezi kruhy Mikael Bäcklund.

Český útočník Jiří Hudler (19:42, +/-: 0) se neprosadil ani ve třetím startu proti Anaheimu a zůstává tak na šesti bodech (3+3), které vyprodukoval ze soubojů v 1. kole s Vancouverem.

Duo Tomáš Fleischmann - Jiří Sekáč zůstalo znova jen mezi nehrajícími náhradníky Anaheimu.

Po domácích výhrách 4:3 a 4:1 se favorizovaní hokejisté Chicaga přesunuli na led Minnesoty a v defenzivní partii se po fotbalovém výsledku 1:0 výrazně přiblížili postupu.

Skvělý výkon podal brankář Blackhawks Corey Crawford, jenž zneškodnil všech 30 ran domácích Wild a s čistým kontem byl zvolen první hvězdou zápasu. Týmová jednička tak dala zapomenout na nevyrovnané výkony z úvodního kola proti Nashvillu, kdy dokonce na chvíli převzal roli startujícího brankáře náhradník Scott Darling.

Chicago - Minnesota 3:0

Jediný gól utkání zařídil v 15. minutě americký reprezentant ve službách Chicaga Patrick Kane. Své šesté trefy v play-off dosáhl při rychlé útočné akci během přesilové hry, když po přihrávce Andrew Shawa zakončoval neobsazený z levého kruhu pro vhazování.

„Crawford proti nám září. Chytá jako Brodeur či Roy. Musíme najít způsob, jak se s tím vypořádat,“ řekl po zápase zklamaný kouč Minnesoty Mike Yeo.

V sestavě Chicaga slavil výhru i český obránce Michal Rozsíval (16:08, +/-: 0, 1 střela). O postupu můžou Blackhawks rozhodnout už ve čtvrtek, kdy nastoupí k odvetě na ledě Minnesoty.

Druhé kolo play-off NHL - výsledky

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka:
15. P. Kane. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19 349. Hvězdy utkání: 1. Crawford, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Granlund (Minnesota). Stav série: 0:3.

Calgary - Anaheim 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
3. Bollig, 25. Colborne, 60. Gaudreau, 65. Backlund - 7. Maroon, 15. Perry, 29. Beleskey. Střely na branku: 21:21. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Backlund, 2. Colborne (oba Calgary), 3. Despres (Anaheim). Stav série: 1:2.