Hokejistům Calgary první souboj s Anaheimem nevyšel. Jiří Hudler (uprostřed)...

Hokejistům Calgary první souboj s Anaheimem nevyšel. Jiří Hudler (uprostřed) utěšuje gólmana Jonase Hillera, který se nechal vystřídat. Ani Hudler zápas nedohrál... | foto: AP

Anaheim deklasoval Calgary, Washington uspěl gólem z poslední minuty

• 10
Druhé kolo play-off hokejové NHL odstartovalo dvěma duely. Suverénní Anaheim po postupu 4:0 na zápasy proti Winnipegu deklasoval i dalšího kanadského soupeře Calgary jasně 6:1. Utkání v dresu Flames pro zranění nedohrál Jiří Hudler. Washington pro změnu díky gólu z 60. minuty dokázal zvítězit na ledě favorizovaných Rangers těsně 2:1.

Po hladkém postupu přes Winnipeg demonstroval Anaheim naplno své kvality i proti Calgary, které v zahajovací partii série 2. kola deklasoval na play-off nezvykle vysoko 6:1.

V utkáních proti Jets se Ducks většinou činili až v závěrečné fázi, kdy obraceli skóre. V souboji s novým soupeřem bylo ale od začátku jasné, kdo má navrch. Domácí v každé třetině vstřelili po dvou gólech a kanadskému sokovi povolili alespoň čestný úspěch až v 50. minutě.

Hlavní zásluhu na triumfu Anaheimu měly tradiční útočné opory týmu, kanonýr operující na pravém křídle Corey Perry (2+2) a důrazný centr Ryan Getzlaf (1+3).

Poté, co odehrál třetí a čtvrtý duel proti Winnipegu, se český útočník Ducks Tomáš Fleischmann opět zařadil jen mezi nehrající náhradníky, mezi nimiž už od začátku play-off figuruje i Jiří Sekáč.

Jediným českým účastníkem zápasu byl tak hostující forvard Jiří Hudler. Pro zranění ale na začátku druhé třetiny odstoupil a odehrál tak jen necelých sedm minut čistého hracího času (6:59, +/-: 0, 1 střela). Klub zatím nepotvrdil, zda bude schopen nastoupit do odvety.

Posilněni triumfem ze sedmého zápasu úvodní série nad Islanders vstoupili hokejisté Washingtonu úspěšně i do souboje s druhým newyorským celkem - Rangers. Jak už bývá u Capitals zvykem, u všeho podstatného figuroval hvězdný Alex Ovečkin.

Chicago - Minnesota 0:0

Ruský kapitán týmu nejprve svou třetí trefou v play-off otevřel skóre, když v 19. minutě při přesilovce prudkou ranou z levého kruhu zaskočil Henrika Lundqvista. Stav 0:1 pak vydržel ve slavné Madison Square Garden až do závěrečné pětiminutovky řádné hrací doby.

Nejprve slavili domácí Rangers, když v 56. minutě úspěšně ukončil dobývání branky Bradena Holtbyho Jesper Fast tečí střely Kevina Hayese - 1:1. Smírné skóre ovšem do finální sirény nevydrželo.

V čase 59:58 z posledního útoku Washingtonu Ovečkin od zadního mantinelu našel před Lundqvistem trestuhodně nehlídaného Joela Warda, jenž si se zakončením tentokrát věděl rady a dokonale napravil své předešlé zaváhání. Jen o pár minut dříve totiž ve velké šanci nastřelil levou tyč za již překonaným Lundqvistem.

Výsledky NHL, 2. kolo play-off

Východní konference - 1. zápas:

NY Rangers - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
56. Fast - 19. Ovečkin, 60. Ward. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Lundqvist (NY Rangers). Stav série: 0:1.

Západní konference - 1. zápas:

Anaheim - Calgary 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
23. a 41. Perry, 11. Beleskey, 14. Maroon, 31. Etem, 43. Getzlaf - 50. Bennett. Střely na branku: 35:24. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Getzlaf, 3. Vatanen (všichni Anaheim). Stav série: 1:0.