• 0
Každá série jednou končí. Platí to i pro fotbalisty Jindřichova Hradce, kteří museli ve 23. kole přeboru Jihočeského kraje skousnout porážku po neuvěřitelných devatenácti zápasech. V Čimelicích prohráli těsně 0:1. Podívejte se na video.

Bylo těsně před poločasovou přestávkou, když se domácí Čimelice protlačily na útočnou polovinu Jindřichova Hradce.

Jeden z jejich hráčů zatáhl míč po pravé straně a přízemním centrem přihrával. Další čimelický fotbalista ale přepustil balón na Pávce, jenž si doběhl k míči a z asi 18 metrů se nemýlil.

A bylo rozhodnuto, Jindřichův Hradec padl.

„Udeřilo z čistě modré oblohy, tedy nečekaně. První střela na naši bránu a rázem prohráváme. Druhý poločas opět to samé, hraje se dle našich not, leč bez gólu,“ smutnil pro jihoceskyfotbal.cz kouč hostů Marek Černoch.

V taháku kola naopak Osek zvítězil a dál lídra stíhá, nyní ztrácí pouhý bod.

Týmy bojující o záchranu vesměs vyhrávaly, a tak se na poslední místo propadla Kaplice. Ta se nedokázala ani jednou prosadit proti nejhorší obraně soutěže a v Dačicích prohrála 0:3.

Výsledky 23. kola: Čimelice - J. Hradec 1:0 (1:0), Veselí - FK Soběslav 0:3 (0:3), Osek - Třeboň 1:0 (1:0), Rudolfov - Prachatice 1:3 (1:2), Želeč - Jankov 2:0 (0:0), Sedlice - FC Písek B 4:1 (3:1), Dačice - Kaplice 3:0 (0:0), Hluboká - Dražice 2:1 (2:0).

1. FK Jindřichův Hradec 1910 23 13 7 3 47:19 46
2. TJ Osek 23 13 6 4 49:26 45
3. FK Tatran Prachatice 23 11 6 6 31:27 39
4. Jiskra Třeboň 23 10 6 7 38:23 36
5. SK Jankov 23 10 6 7 31:21 36
6. SK Siko Čimelice 23 10 6 7 38:32 36
7. FC Písek B 23 9 6 8 34:24 33
8. Lokomotiva Veselí n/Lužnicí 23 7 8 8 19:26 29