Kyrie Irving (vlevo) z Clevelandu a Avery Bradley z Bostonu bojují na palubovce...

Kyrie Irving (vlevo) z Clevelandu a Avery Bradley z Bostonu bojují na palubovce o míč. | foto: AP

James s Irvingem dovedli Cleveland k druhé výhře nad Bostonem

• 42
Washington, Cleveland i Houston vyhrály i druhé své zápasy úvodního kola play-off basketbalové NBA. Favorizovaný Cleveland dovedla k vítězství nad Bostonem 99:91 hvězdná dvojice LeBron James a Kyrie Irving. Za posledních 17 minut zápasu za Cavaliers nikdo jiný neskóroval.

James v poslední čtvrtině nastřílel patnáct ze svých 30 bodů. „Na rozdíl od spousty kluků jsem už tyhle situace zažil a bylo třeba, abych zápas dovedl ke zdárnému konci,“ řekl dvojnásobný šampion NBA s Miami.

Irving za celý zápas nasbíral 26 bodů. „Nebylo to dokonalé, nebyla to ani žádná paráda, ale zvládli jsme to,“ uvedl. Celtics nestačilo 22 bodů Isaiaha Thomase.

Washington sice v úvodu utkání v Torontu prohrával 2:12, ale Wizards se rychle otřepali a vypracovali si náskok až 23 bodů a nakonec zvítězili 117:106. Bradley Beal k výhře přispěl 28 body, John Wall nasbíral 26 bodů a 17 asistencí.

„Zdaleka není konec. Pořád si hodně věříme. Musíme to brát zápas od zápasu,“ řekl DeMar DeRozan, jenž vedl Toronto s 20 body. Stejně bodů dal i Lou Williams. Trápil se rozehrávač Kyle Lowry, vstřelil jen šest bodů.

Houston porazil svého texaského rivala Dallas 111:99. Mavericks ještě v úvodu poslední části vedli o tři body, ale pak domácí odskočili šňůrou 11 bodů.

Během této série Josh Smith třikrát úspěšně nahodil míč na smeč Dwightu Howardovi. Dávní kamarádi z dětství tuto spolupráci v utkání předvedli hned šestkrát. Smith si připsal celkem devět asistencí a 15 bodů. Howard nasbíral 28 bodů a 12 doskoků. James Harden přispěl k vítězství 24 body.

Dallasu chyběl Chandler Parsons (ještě loni hráč Houstonu), který má potíže s pravým kolenem. Rozehrávač Rajon Rondo měl problémy s fauly a neodehrál ani 10 minut. Monta Ellis nastřílel 24 bodů, ale proměnil jen osm z 23 pokusů z pole.