Ondřej Pavelec, brankář Winnipegu, inkasuje během utkání 1. kola play-off s...

Ondřej Pavelec, brankář Winnipegu, inkasuje během utkání 1. kola play-off s Anaheimem. | foto: Reuters

Anaheim pětkrát překonal brankáře Pavelce a je jednu výhru od postupu

• 28
Po dvou domácích výhrách uspěli hokejisté Anaheimu i na ledě soupeře, když v pondělí dobyli led Winnipegu 5:4 po prodloužení a vedou v sérii 1. kola play-off NHL už 3:0 na zápasy. Brankář Jets Ondřej Pavelec kryl 26 z 31 střel, u rozhodující akce jej v 66. minutě překonal Rickard Rakell. Výhru slavili i Rangers v Pittsburghu, své fanoušky potěšila jen Minnesota triumfem 3:0 nad St. Louis.

Stejně jako série Montrealu s Ottawou nabrala po pondělních zápasech jasný vývoj také konfrontace Anaheimu s Winnipegem. Favorizovaní Ducks vedou již 3:0 na zápasy, přestože se u každého triumfu činili až v závěru duelu.

Během úvodních dvou domácích partií vždy ve třetí třetině otáčeli skóre (do třetích třetin nastupovali za stavů 1:2 - obrat na výhru 4:2 a 0:1 - obrat na výhru 2:1). Také v utkání číslo tři po čtyřiceti minutách hry vedl Winnipeg.

Po třech zásazích ze druhé části Jets před svými fanoušky disponovali vedením 4:3. To ubránili ale jen do 58. minuty, než Jakob Silfverberg v útočném pásmu od pravého mantinelu našel v palebné pozici v levém kruhu Ryana Keslera - 4:4.

Z prodloužení pak uběhlo jen necelých šest minut hry, když střelu obránce Francoise Beauchemina tečoval mimo dosah Pavelce útočník Rickard Rakell.

Čeští útočníci domácích Jets Michael Frolík (20:00, +/-: +1, 2 střely) a Jiří Tlustý (7:33, +/-: -1, 1 střela) se bodově neprosadili stejně jako hostující Tomáš Fleischmann (11:23, +/-: 0, 2 střely). Ten nakoukl do sestavy Ducks po úvodních dvou zápasech proseděných jen mezi nehrajícími náhradníky, kde opět figuroval Jiří Sekáč.

Produktivita elitní útočné formace a bezchybný gólman Devan Dubnyk se podepsali pod pondělní výhru Minnesoty 3:0 nad St. Louis, díky čemuž Wild vedou v sérii 2:1 na zápasy.

Trio Zach Parise, Jason Pominville (oba 1+1) a Mikael Granlund (0+2) zařídilo úvodní dva góly domácích, u kterých posbíralo dohromady šest kanadských bodů. Vše se odehrálo během necelých tří minut hry ve druhé dvacetiminutovce.

V 35. minutě po dravém průniku Granlunda překonal gólmana Jaka Allena zakončující Parise a před brankovou čarou puk ještě popostrčil Pominville - 1:0. V čase 36:13 z prostoru mezi kruhy znova pálil Parise a tentokrát již puk z jeho hole zastavila až síť v brance Blues - 2:0.

Poslední slovo si vzal zakončením do prázdné klece soupeře v 58. minutě Nino Niederreiter. Gólman vítězů Devan Dubnyk na čisté konto potřeboval jen 17 zákroků. Útočník hostí Dmitrij Jaškin (8:45, +/-: 0) jej neohrozil ani v jednom případě a obránce Zbyněk Michálek (17:33, +/-: -1, 1 střela) měl ve statistikách zapsánu jednu střelu.

Shodně jako v zahajovacím zápase série Rangers proti Pittsburghu skončil i třetí duel výsledkem 2:1 pro New York, který tak stejným poměrem vévodí i celé sérii. Blueshirts si na ledě soupeře vypracovali dvougólové vedení. Poprvé se skóre měnilo v 9. minutě, kdy chybné střídání Penguins z brejku potrestal útočník Carl Hagelin. Když v závěru první třetiny trefil domácí kapitán Sidney Crosby jen tyč branky Henrika Lundqvista, další změna skóre proběhla až v 32. minutě.

Forvard Chris Kreider z bezprostřední blízkosti branky Marc-Andre Fleuryho uklidil puk do sítě poté, co se k němu odrazila střela obránce Marca Staala do zadního hrazení.

Nulu na kontě Lundqvista dokázal Pittsburgh umazat až v 54. minutě, kdy se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Patric Hornqvist. Aktivní Corsby si připsal asistenci. Ze závěrečného tlaku s šesti hráči v poli již ale Penguins na vyrovnání nedosáhli.

První kolo play-off NHL - výsledky

Východní konference - 3. zápas:

Pittsburgh - NY Rangers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
54. Hörnqvist - 9. Hagelin, 32. Kreider. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 645. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Kreider (NY Rangers). Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
35. Pominville, 37. Parise, 58. Niederreiter. Střely na branku: 24:17. Diváci: 19 165. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Pominville, 3. Dubnyk (všichni Minnesota). Stav série: 2:1.

Winnipeg - Anaheim 4:5 v prodl. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)
10. Stempniak, 27. Myers, 30. Wheeler, 39. Little - 20. Fowler, 24. Perry, 37. Silfverberg, 58. Kesler, 66. Rakell. Střely na branku: 35:31. Brankář Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,87 procenta. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Myers (Winnipeg). Stav série: 0:3.