| foto: Profimedia.cz

Voráček se prosadil popáté v řadě, ztrátu na Crosbyho ale nesnížil

• 11
Nejproduktivnější Čech letošní sezony NHL, útočník Jakub Voráček, se v úterý díky jedné asistenci u vítězství Philadelphie 4:1 v Pittsburghu bodově prosadil už v pátém startu za sebou. I nadále ale zůstává na čtvrté příčce ligové produktivity, lídr Sidney Crosby byl v zápase jediným střelcem domácích.

Skóre pennsylvánského derby mezi Pittsburghem, který postrádal zraněnou hvězdu Jevgenije Malkina, a Philadelphií otevřeli už ve 4. minutě domácí Tučňáci.

Bodování NHL

1. S. Crosby (PIT), 72z. - 80b.(26+54)
2. A. Ovečkin (WSH), 76z. - 77b.(50+27)
3. J. Tavares (NYI), 77z. - 77b.(34+43)
4. J. Voráček (PHI), 77z. - 77b.(21+56)
5. J. Benn (DAL), 77z. - 74b.(28+46)
6. N. Bäcström (WSH), 77z. - 73b.(18+55)
7. V. Tarasenko (STL), 76z. - 71b.(36+35)
8. J. Hudler (CGY), 74z. - 71b.(29+42)
9. T. Seguin (DAL), 67z. - 70b.(35+35)
10. J. Malkin (PIT), 65z. - 70b.(28+42)

Dorážkou z bezprostřední blízkosti branky Steva Masona se prosadil kapitán Sidney Crosby. Byla to jeho 26. trefa sezony a především jubilejní 300. kariéry v NHL. Zároveň také kulatý 80. bodový zápis aktuálního ročníku, díky čemuž si upevnil prvenství v tabulce produktivity.

V dalším průběhu utkání už ale stříleli góly pouze hosté. Vyrovnáno bylo ještě před prvním odchodem do kabin. V 18. minutě se pod to podepsal Vincent Lecavalier. Do vedení šli Flyers v 33. minutě, kdy svou první branku večera oslavil Brayden Schenn. Podruhé skóroval hned na startu třetí třetiny, když jej v přesilovce střílenou přihrávkou ideálně našel Jakub Voráček (19:55, +/-: 0, 1 střela).

Nejproduktivnější Čech letošní sezony NHL tak bodoval už v pátém střetnutí za sebou a zlepšil se na průběžných 77 bodů (21+56). V tabulce produktivity ale zůstává nadále čtvrtý, přestože shodný součet posbírali i třetí John Tavares z Islanders (77b. - 34+43) a druhý Alex Ovečkin z Washingtonu (77b. - 50+27). Oba zmiňovaní borci mají totiž vyšší součet branek.

Poslední slovo v zápase patřilo obránci vítězné Philadelphie, Carlo Colaiacovi, jenž v 46. minutě zvýšil na finálních 4:1 pro hosty.

Jednu asistenci si ve středu připsal Tomáš Fleischmann, jenž přispěl k výhře Anaheimu 5:1 nad Edmontonem. Kačeři si tak třetí rok po sobě zajistili prvenství v Pacifické divizi a se 107 body zatím vládnou i celé NHL. Druzí New York Rangers mají o čtyři body méně, ale tři zápasy k dobru.

Zbývá také vyřešit otázku, kdo letos skončí v lize poslední. Spodní příčka zatím patří Buffalu, které v souboji dvou celků z chvostu Východní konference otočilo zápas s Torontem z 1:3 na 4:3. Sabres tak ztrácejí dva body na předposlední Arizonu, oběma týmům zbývá odehrát pět zápasů.

Výsledky NHL

Buffalo - Toronto 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
7. Dalpe, 34. Hodgson, 42. Moulson, 44. M. Ellis - 17. Brewer, 21. Van Riemsdyk, 34. Kadri. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. M. Ellis, 2. Gionta, 3. Larsson (všichni Buffalo).

Anaheim - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
4. Beauchemin, 10. Thompson, 29. Perry (Fleischmann), 33. Despres, 46. Cogliano z trestného střílení - 38. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17 174. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Lindholm, 3. Beauchemin (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Philadelphia 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
4. Crosby - 33. a 41. Schenn (na druhou Voráček), 18. Lecavalier, 46. Colaiacovo. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18 664. Hvězdy utkání: 1. Schenn, 2. Lecavalier, 3. Colaiacovo (všichni Philadelphia).

San Jose - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
37. Hannan, 49. Tierney, 51. Marleau, 56. Couture, 57. Scott - 49. Duchene. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Stalock, 2. Hannan, 3. Tierney (všichni San Jose).