Záložník Ladislav Krejčí sice nastoupil jako náhradník, ale i tak patřil mezi nejlepší na hřišti. Ilustrační snímek | foto: AP

Jedinou větší šanci měl náhradník. Měl to být gól, litoval Krejčí

• 1
Žilina (Od našeho zpravodaje) - Nastoupil sice jen na závěrečnou půlhodinku, ale i tak si Ladislav Krejčí připsal největší - a vlastně taky jedinou pořádnou - šanci české fotbalové reprezentace. Jenomže ji neproměnil, a tak nakonec musel skousnout porážku v přípravném zápase na Slovensku 0:1.

Šest minut po vašem nástupu na hřiště jste se dostal do velké šance. Jak vypadala z vašeho pohledu?
Škoda, že jsem to neproměnil. Bylo to po hezkém centru Vaška Kadlece. Šel jsem do rybičky, ale bohužel jsem trefil gólmana. A z té dorážky... To už se jinak řešit nedalo.

Ta první hlavička se jinak řešit dala?
Mohl jsem to zkusit na zadní tyč, ale soustředil jsem se hlavně na to, abych se dostal před obránce, a toho času na umístění nebylo tolik. Každopádně to měl být gól.

Celkově zápas hodnotíte jak?
První poločas to bylo hodně vyrovnané. Chvíli jsme drželi míč my, chvíli oni. Ale Slováci měli dvě obrovské šance. Ve druhém poločase, hlavně v závěru, už jsme měli víc ze hry my. A vytvořili jsme si i nějaké šance - já jednu, Tomáš Necid jednu. Bohužel jsme nedokázali vstřelit vyrovnávací gól.

Těžký, podmáčený trenér vašemu fotbalu úplně nevyhovoval, že?
Nebudeme se vymlouvat na terén. Prostě tady bylo takové počasí. Vzhledem k tomu sněžení a dešti bylo hřiště ještě docela připravené.