• 0
Obrat k lepšímu se zatím nekoná. Aspoň ne v případě fotbalistů Skalice. Poslední tým přeboru Libereckého kraje totiž na úvod jarní části soutěže podlehl Doksům vysoko 1:7. Na sestřih gólů z uplynulého 16. kola se podívejte na videu.

„Celý týden jsme se na tento zápas připravovali, ještě v neděli kabině jsme si říkali, že se musíme vyvarovat zbytečných individuálních chyb. A pak je stejně uděláme,“ citoval Českolipský deník skalického trenéra Zdeňka Baťku.

Není divu, že kouč Skalice byl po prvním jarním utkání vytočený. Prohra s Doksy, které bojují o čelo tabulky, by sama o sobě až tak výrazným neúspěchem nebyla. Debakl 1:7 před svými fanoušky ale ano.

Hosté skórovali poprvé už ve 3. minutě, kdy Věchet využil zaváhání obránce Pollacha. Fotbalisté Skalice si sice v prvním poločase vytvořili několik šancí, góly ale padaly jen do brány domácích.

Do šaten se šlo za stavu 0:3, ve druhé půli poté Doksy přidaly ještě čtyři branky. Za domácí si alespoň čestný gól připsal z přímého kopu Martínek.

Nejvíc si duel 16. kola bude pamatovat nejspíš skalický brankář Svoboda.

„Byla to katastrofa! Špatně bráníme a góly nedáme. Musíme něco změnit, takhle se hrát nedá,“ lamentoval po zápase.

Skalice tak zůstává na posledním místě tabulky, na své konkurenty v boji o záchranu Hrádek nad Nisou a Košťálov ztrácí tři body. Doksy se naopak po vysoké výhře posunuly na třetí příčku, na vedoucí Semily jim chybí jediný bod.

Výsledky 16. kola: Višňová - Velké Hamry 2:2 (0:0), Česká Lípa - Bozkov 3:3 (2:2), Hrádek nad Nisou - Mšeno 2:2 (0:0), Chrastava - Sedmihorky 2:0 (0:0), Semily - Železný Brod 2:1 (1:0), Pěnčín-Turnov B - Košťálov 4:1 (1:0), Skalice - Doksy 1:7 (0:3).

1. Semily 14 8 3 3 37:23 27
2. Chrastava 14 8 2 4 34:21 26
3. Doksy 14 8 2 4 26:22 26
4. Bozkov 14 6 6 2 30:25 24
5. Česká Lípa 14 7 2 5 31:24 23
6. Pěnčín-Turnov B 14 6 3 5 28:25 21
7. Železný Brod 14 6 2 6 37:31 20
8. Višňová 14 5 5 4 30:24 20