• 0
Dlouhá zimní pauza, poté ale ostrý start. Ve šlágru 16. kola přeboru Jihomoravského kraje se spolu utkaly první Bohunice a druhá Moravská Slavia Brno, která zvítězila 1:0. Bohunice tak prohrály poprvé v probíhajícím ročníku. Na sestřih gólů z uplynulého kola se podívejte na videu.

O vítězství druhé Moravské Slavie rozhodl moment ze 46. minuty. Krátce po poločasové pauze si hosté vytvořili tlak na bránu Bohunic,
k odraženému míči se v šestnáctce dostal Veselovský a jeho střela zapadla přesně k zadní tyči.

Bohunice, které už do konce zápasu vyrovnat nedokázaly, si tak připsaly první porážku v sezóně. Navíc na domácím hřišti a k tomu od svého konkurenta v čele krajského přeboru. Moravská Slavia Brno tak po výhře 1:0 stáhla náskok lídra soutěže na jediný bod.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Další dva body za brněnským mužstev se na třetím místě tabulky nachází Bzenec, který i díky dvěma gólům Matuly porazil Ráječko 3:1. V závěsu za vedoucí trojicí se po výhře nad Novosedly dál drží Sparta Brno.

Boj o titul si tak mezi sebou rozdají právě tato čtyři mužstva. Páté Ráječko totiž na Spartu Brno ztrácí osm bodů, na první Bohunice dokonce dvanáct.

Výsledky 16. kola: Jevišovice . Ivančice 2:2 (0:1), IE Znojmo - Kuřim 2:4 (2:3), Bosonohy - Bystrc-Kníničky 2:2 (2:0), Novosedly - Sparta Brno 0:1 (0:0), Bzenec - Ráječko 3:1 (0:0), Rousínov - Moravský Krumlov 1:0 (1:0), Bohunice - Moravská Slavia 0:1 (0:0), Dubňany - Vojkovice 3:0 (3:0).

1. Bohunice 16 12 3 1 43:9 39
2. Moravská Slavia Brno 16 12 2 2 50:17 38
3. Bzenec 16 11 3 2 42:22 36
4. Sparta Brno 16 11 2 3 43:14 35
5. Ráječko 16 8 3 5 37:26 27
6. Bystrc-Kníničky 16 7 6 3 32:26 27
7. Rousínov 16 8 1 7 35:33 25
8. Ivančice 16 7 3 6 29:24 24