• 0
Když nastoupí za pražskou Admiru, tak vždy jako kapitán. Tentokrát si ale Jan Martinic zahrál za její béčko v 17. kole Pražská teplárenská přeboru. A hattrickem rozhodl o vítězství 4:1 nad pražským Tempem. Na sestřih gólů se podívejte na videu.

Jako stoper má především gólům zabraňovat. Tentokrát ovšem obránce Jan Martinic nebyl postrachem jen pro útočníky soupeře. Za pouhých 21 minut totiž vstřelil tři góly. A pokaždé hlavou!

Nejprve v 69. minutě poslal Admiru B do vedení 2:1 po rohovém kopu přesnou hlavičkou. O šest minut později zahrávali domácí další roh, tentokrát z levé strany. A kdo v šestnáctce Tempa vyskočil nejvýše? Opět Martinic, který znovu trkl do balonu a bylo to už 3:1.

Třetí zásah kapitána áčka Admiry, který mimořádně naskočil do krajského přeboru, přišel v 90. minutě. Tentokrát se už ale nejednalo o standardní situaci. Martinic na polovině Tempa rozjel útočnou akci a sám si naběhl do pokutového území. A tam si zcela osamocen naskočil na centr zprava a zkompletoval hattrick.

„Ani nevím, jestli jsem tři góly v mistráku někdy dal. A jestli se mi to povedlo, tak už je to vážně hodně dávno. Když jsem dal druhý gól, tak tam byla od kluků hecovačka, že dám i třetí branku a budu platit do kasy. Ale já jsem ten třetí gól chtěl dát sám od sebe. Už jsem se rozjel a chodil dopředu. Nakonec jsem se tam vepředu motal a v poslední minutě se to povedlo,“ uvedl Martinic v rozhovoru pro fotbalpraha.cz.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Martinic podle svých slov nehrál v přeboru „snad devět let“, špatnou náladu z ojedinělého přeřazení do rezervy ale neměl.

„Docela jsem se těšil, už je to dlouho, co jsem si přebor zahrál. Za béčko jsem párkrát v přípravě nastoupil, ale do mistráku jsem nešel. Když to béčko potřebuje, je jasné, že rád pomůžu. A tak to bude i dál.“

Admira se po výhře 4:1 posunula na 11. místo tabulky, naopak pražské Tempo za ní zůstává o tři body na předposlední příčce.

Výsledky 17. kola: Vršovice - Radotín 2:2 (0:1), Háje - Uhelné sklady 0:4 (0:0), ČAFC Praha - Třeboradice 1:0 (0:0), Přední Kopanina - Kolovraty 2:1 (1:1), Královice - Meteor B 2:0 (0:0), Libuš - Střešovice 1911 1:3 (1:1), Cholupice - Motorlet Praha B 0:4 (0:2), Admira Praha B - Tempo 4:1 (1:0).

1. Přední Kopanina 17 13 1 3 50:18 40
2. Union Vršovice 17 11 5 1 30:14 38
3. Uhelné sklady Praha 17 12 0 5 55:35 36
4. Královice 17 10 3 4 49:29 33
5. ČAFC Praha 17 9 4 4 46:26 31
6. Cholupice 17 8 3 6 35:38 27
7. Střešovice 1911 17 7 5 5 36:34 26
8. Třeboradice 17 7 3 7 35:33 24