Ruce nahoře má střelec gólu Marek Hanousek. Dukla v tu chvíli nad Plzní vedla. | foto: ČTK

Titul získá Plzeň, má za zády dvanáctého hráče, řekl Hanousek z Dukly

• 750
Fotbalisté Dukly Praha se během týdne střetli se Spartou (0:3) a teď na domácím hřišti také s Plzní, se kterou prohráli těsně 2:3, když čelili dvěma penaltám. „Plzeň má za zády dvanáctého hráče, proto je podle mě větším aspirantem na titul,“ zklamaně říkal záložník Marek Hanousek, jenž v prvním poločase poslal Duklu do vedení.

Jako první fanoušky Dukly rozjásal Marek Hanousek. Chybělo pár minut do konce druhé půle, když Čajič přihrál Bergrovi, který poslal míč pod sebe do vyložené pozice právě Hanouskovi. A ten střelou zblízka pod břevno nedal brankáři Kozáčikovi šanci. Dukla vedla 1:0.

„Z gólu mám samozřejmě radost. Trefil jsem se na jaře poprvé, ale jako satisfakci to necítím, i když jsem v Plzni působil. Smutné je, že nám moje branka nepřinesla tři body,“ litoval Hanousek.

Hosté ve druhém poločase skóre otočili. I když pak Dukla stihla vyrovnat, nakonec stejně padla - v samém závěru se z penalty prosadil Daniel Kolář.

Máte za sebou těžké zápasy na Spartě a s Plzní. Nevybojovali jste z nich ani jeden bod. Jak byste obě utkání porovnal?
S Plzní jsme hráli vyrovnanější zápas, pro diváky to bylo atraktivní. Na Spartě jsme se drželi jen první poločas, pak už byla Sparta na koni.

Dlouho to proti Plzni vypadalo, že získáte nějaké body. Po prvním poločase jste zásluhou vaší trefy vedli.
Ano, viděli jsme, že Plzeň nebyla v úplně top formě. Bohužel jsme se ve druhé půli nechali zatlačit, i tak ale vyložené šance neměli. Škoda těch penalt.

Zápas provázelo hodně zákroků v pokutovém území. Jak jste to viděl vy?
Je zajímavé, že vždycky se pískají penalty jenom Plzni. Není to první zápas, kdy tímto způsobem vyhráli. Ale dál bych to nekomentoval.

Máte možnost srovnání. Plzeň versus Sparta - který tým má větší šanci na titul?
Asi Plzeň. Ta hraje s dvanáctým hráčem za zády.

Trenér Dukly Luboš Kozel

o rozhodující penaltě

„Mrzí mě, že takový zápas rozhodne hodně sporná penalta v 90. minutě. Já už to i viděl na videu a řeknu k tomu to, že v 90. minutě za nerozhodnutého stavu musí být penalta stoprocentní, ne-li víc. Sice ruka byla, ale nastřelená z půl metru, Karavajev ji měl před tělem. A navíc ta střela vůbec neletěla na branku. Jsem naštvaný, je to pro nás krutý výsledek.“

První sporný moment byl přibližně deset minut před vaším gólem. Po souboji gólmana Rady s útočníkem Mahmutovičem dostal brankář žlutou kartu. Mohla se písknout penalta?
Rada je gólman a ten má přeci právo jít do souboje takhle tvrdě. Podle mě to faul nebyl, hlavní rozhodčí si to také nemyslel, ale pomezní ukazoval, že to penalta je. Tomu opravdu nerozumím.

Pravděpodobně nejtěžší jarní zápasy máte za sebou. Co očekáváte od další fáze sezony?
Je jasné, že se Spartou a Plzní se body získávají hůře. Teď nás čekají soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nás, a bude zapotřebí sbírat body.

Přitom výsledky tohoto kola hrály pro vás. Prohrály Teplice i Slavia.
Ano, to je pravda. Jenže pokud my budeme prohrávat, tak nám nepomůže nic.

Sníte o páté příčce?
Víme, že se z ní může jít do evropských pohárů. Ale první, na co se díváme, je to, abychom co nejdříve získali třicet bodů a byli zachráněni.