• 1
Pražská teplárenská přebor se probudil ze zimního spánku a hned v prvním jarním kole nabídl šlágr. Fotbalisté vedoucího celku z Přední Kopaniny hostily rivala Union Vršovice a hosté nakonec zlomili zápas ve svůj prospěch. Vyhráli 2:0 a bodově se dotáhli právě na Přední Kopaninu. Podívejte se na video.

Oba soupeře už nyní dělí pouze skóre a jarní část pražského přeboru bude napínavá. Pokud by i po skončení sezony byla bodová rovnost mezi Přední Kopaninou a Vršovicemi, rozhodovala by vzájemná utkání.

A ta by vyzněla ve prospěch vršovického Unionu. Celek z Prahy 10 totiž zvítězil nejen nyní, ale také na podzim na svém hřišti v poměru 2:1.

Jak se rodila jarní vršovická výhra? Až do 83. minuty svítilo na tabuli bezbrankové skóre, pak to ale změnil Koutenský, který z hranice pokutového území trefil odražený míč a hosté začali slavit.

Ještě více se radovali o dvě minuty později, když se prosadil Uhlíř a bylo rozhodnuto.

„Byl to první zápas jara, moc jsme nevěděli, co od toho očekávat. Kluci k tomu ale přistoupili ne na sto, ale na tisíc procent, odmakali celý zápas, ve druhé půli jasně dominovali,“ těšilo Romana Dubovčiho, kouče Vršovic, na fotbalpraha.cz.

„V závěru jsme odpadli, soupeř byl aktivnější, vyhrál zaslouženě. Na můj vkus jsme byli málo kreativní ve hře dopředu. Máme dost zkušené mužstvo, takové zápasy bychom měli zvládat. Pověsit se nepůjdu, ale mrzí to,“ dodal Jaroslav Šturma, jeden z trenérů Kopaniny, která se musela obejít bez exligového forvarda Tomáše Pešíra, jenž má u týmu novou funkci vedoucího mužstva.

Přední Kopanina - Vršovice 0:2 (0:0)
Branky: 83. Koutenský, 85. Uhlíř.

Ostatní výsledky 16. kola: Střešovice 1911 - FC Háje 4:1 (2:0), Uhelné sklady - ČAFC Praha 1:3 (0:1), Třeboradice - Admira Praha B 5:1 (2:0), Kolovraty - Tempo 4:0 (2:0), Meteor B - Libuš 3:2 (2:1), Motorlet Praha B - Královice odloženo, Radotín - Cholupice 1:4 (0:3).

1. Př.Kopanina 16 12 1 3 48:17 37
2. Vršovice 16 11 4 1 28:12 37
3. Uhelné sklady 16 11 0 5 51:35 33
4. ČAFC 16 8 4 4 45:26 28
5. Královice 15 8 3 4 41:28 27
6. Cholupice 16 8 3 5 35:34 27
7. Třeboradice 16 7 3 6 35:32 24
8. SK Střešovice 16 6 5 5 33:33 23