Alberto Bueno z Vallecana se raduje ze vstřeleného gólu.

Alberto Bueno z Vallecana se raduje ze vstřeleného gólu. | foto: Profimedia.cz

Po čtyřech gólech se postaví Barceloně. Zastíní Messiho podruhé v řadě?

• 3
Že by Cristiano Ronaldo? Ne, ten dal pouze gól z penalty. Lionel Messi? Taky ne, ten se taky trefil jenom jednou. Tak snad Neymar? Ne, ten viděl pátou žlutou kartu a příště nesmí hrát.

Hlavní hvězdou fotbalového víkendu ve Španělsku byl Alberto Bueno, šestadvacetiletý útočník Vallecana.

“Nikdy jsem nedal ani hattrick. Tohle je něco nezapomenutelného,“ říkal po sobotním koncertu proti Levante (4:2).

Bueno roznesl soupeře čtyřmi góly. Čtyřmi góly během šestnácti minut!

“Sotva dokážu vyjádřit, co to pro mě znamená,“ líčil Bueno nadšeně.

Možná budete překvapeni, ale Bueno zdaleka není nejrychlejším střelcem čtyř gólů v jednom poločase španělské ligy. Brazilec Bebeto to v září 1995 dokázal dokonce během šesti minut!

Bebetovy góly orámovaly minuty 83, 84, 86 a 89.

Bueno, který se jako teenager neprosadil v Realu Madrid, vykouzlil čtyři góly v úvodním poločase. Konkrétně mu patřily minuty 23, 32, 33 a 38.

Nejdřív skóroval hlavou, pak mu kiksem daroval gól brankář Mariňo, hattrick zaznamenal ve skluzu levačkou a čtvrtou branku si připsal díky dorážce vlastní střely.

“Byl fantastický. Nepolapitelný,“ komentoval trenér Paco Jémez.

“Cítil jsem, že do čeho kopnu, to skončí v síti,“ dodal spokojený hrdina.

Mimochodem, Alberto Bueno se v neděli postaví Barceloně. Zastíní Messiho i druhý víkend po sobě?