Milan Michálek (vlevo) z Ottawy se chystá ke střele na anaheimského gólmana...

Milan Michálek (vlevo) z Ottawy se chystá ke střele na anaheimského gólmana Johna Gibsona. | foto: AP

Michálek bodoval ve třetím zápase v řadě, Sekáč debutoval za Anaheim

• 6
Už ve třetím startu za sebou a z ještě dlouhodobějšího hlediska dokonce popáté z posledních sedmi utkání se v NHL prosadil útočník Milan Michálek. Naposledy potvrdil nárůst formy asistencí na ledě Anaheimu, kde jeho Ottawa překvapivě zvítězila 3:0. V dresu domácích si odbyl debut v novém dresu Jiří Sekáč. Po čtyřech výhrách padlo New Jersey, když na domácím ledě nestačilo 1:3 na Calgary.

Během posledních sedmi startů posbíral ve formě hrající Milan Michálek devět bodů (4+5) a celkově si tak polepšil na zisk 25 zápisů (11+14) z 54 odehraných partií.

Naposledy bodoval na ledě Anaheimu, odkud si jeho Ottawa odvezla dva body po výhře 3:0. Všechny branky si Senators rozložili do každé třetiny.

Skóre otevřel v 11. minutě Erik Condra, na startu druhé třetiny zvyšoval Mika Zibanejad a finální podobu výsledku určil sedm vteřin před vypršením řádné hrací doby střelou do prázdné branky Kyle Turris. Asistenci si připsal zmiňovaný Michálek (čas na ledě: 20:12, +/-: +1, 1 střela).

Po nedávné výměně z Montrealu se debutu v novém dresu dočkal útočník Jiří Sekáč (14:35, +/-: -1, 1 střela). Stejně jako jeho noví spoluhráči ale na ottawského Andrew Hammonda nenašel recept. Při zranění Craiga Andersona a Robina Lehnera až z farmy povolaný náhradník v brance kanadského mužstva pochytal všech 25 střel Ducks a uhájil svou první nulu kariéry v NHL.

Po sérií čtyř výher, což čítalo pro hokejisty New Jersey nejúspěšnější období dosavadního průběhu sezony, přišel neúspěch na domácím ledě proti Calgary. Kanadský tým v aréně Prudential Center otočil vývoj z 1:0 pro Devils na 1:3 a odvezl si oba body.

Na otevírací trefu Mika Cammalleriho z 18. minuty odpověděl těsně před druhým odchodem do kabin vyrovnáním na 1:1 Curtis Glencross a hned na startu třetí hrací části využil přesilovku Sean Monahan. Poslední slovo si vzal v 60. minutě střelou do prázdné branky T.J. Brodie.

Se čtyřmi pokusy byl nejaktivnějším střelcem Flames český útočník Jiří Hudler (17:45, +/-: 0, 4 střely), do statistik se ale nezapsal. Stejně jako české trio v dresu domácích Devils, Jaromír Jágr (15:55, +/-: -1, 5 střel) - Patrik Eliáš (15:55, +/-: 0) - Marek Židlický (20:08, +/-: 0, 2 střely). Martin Havlát byl opět jen mezi nehrajícími náhradníky.

Na výměnu do jiného klubu NHL čekající Jágr vyšel naprázdno už poosmé v řadě.

Úvodní tři konfrontace Pittsburghu s Washingtonem v letošní sezoně skončily vždy výhrou Capitals a navíc při součtu skóre 10:1. Až napočtvrté se radovali Penguins, když zásluhou tří asistencí produktivního Jevgenije Malkina ve středu na ledě soupeře zvítězili 4:3.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby si připsal jeden gól stejně jako jeho washingtonský konkurent Alex Ovečkin. Ruský kanonýr se zlepšil na 39 zásahů a kraluje střelecké statistice NHL.

Naopak posunu v produktivitě před zraněného Patricka Kana z Chicaga a Jakuba Voráčka z Philadelphie se nedočkal Nicklas Bäckström, jenž tentokrát nebodoval a zůstal tak na 64 bodech stejně jako výše zmínění konkurenti z čela tabulky kanadského bodování.

New Jersey - Calgary 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
18. Cammalleri - 40. Glencross, 41. Monahan, 60. Brodie. Střely na branku: 27:26. Diváci: 13 662. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Rämö (oba Calgary), 3. Cammalleri (New Jersey).

Washington - Pittsburgh 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
20. Carlson, 45. Brouwer, 57. Ovečkin - 8. Hornqvist, 19. Sutter, 24. Crosby, 48. Kunitz. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Carlson, 3. Chimera (oba Washington).

Anaheim - Ottawa 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
11. Condra, 24. Zibanejad, 60. Turris (M. Michálek). Střely na branku: 25:34. Diváci: 16 673. Hvězdy utkání: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Gibson (Anaheim), 3. Karlsson (Ottawa).