Autor gólu Scott Gomez oslavuje se spoluhráči z New Jersey. Vlevo je Jon...

Autor gólu Scott Gomez oslavuje se spoluhráči z New Jersey. Vlevo je Jon Merril, vpravo Jaromír Jágr. | foto: AP

New Jersey vybojovalo čtvrtou výhru v řadě, Češi se bodově neprosadili

• 11
Hokejisté New Jersey si díky pondělní výhře 3:0 nad Arizonou připsali už čtvrtý dvoubodový zisk v řadě a prochází tak nejlepším obdobím dosavadního průběhu sezony. Z Čechů se však tentokrát nikdo neprosadil.

Dosavadní nejdelší série výher New Jersey v letošní sezoně čítala tři zápasy za sebou. Týmu se je povedlo uhrát jen ve třech případech. Hned na startu základní části, na přelomu ledna a února a následně v posledních dnech.

Aktuální bilance se již navíc protáhla na čtyři vítězné duely, což činí nové maximum. Devils v dané sérii uspěli nad Buffalem 2:1SN, Vancouverem 4:2, Carolinou 3:1 a naposledy Arizonou 3:0.

Ve 13. minutě otevřel skóre útočník Scott Gomez a ve třetí třetině výsledek pojistil dvěma zásahy kanonýr Mike Cammalleri. Martin Havlát zůstal opět jen mezi nehrajícími náhradníky a z tria Jaromír Jágr (čas na ledě: 12:49, +/-: +1), Patrik Eliáš (16:09, +/-: 0, 1 střela), Marek Židlický (18:47, +/-: +1) se tentokrát nikdo neprosadil.

První hvězdou duelu byl zvolen brankář vítězů Cory Schneider, jenž na třetí nulu sezony potřeboval 38 zákroků. Při zranění Martina Hanzala a Zbyňka Michálka byl jediným českým zástupcem v dresu Coyotes Martin Erat (14:44, +/-: 0), v zápase se však nedostal k zakončení.

I přes poslední úspěchy je ovšem pozice New Jersey v tabulce Východní konference nadále velmi složitá. Z jedenácté příčky ztrácí na poslední postupovou pozici v držení Bostonu osm bodů a před sebou mají navíc ve formě hrající Philadelphii a ještě i Floridu.

V souboji týmů na postupových pozicích do play-off uspěl na Západě druhý Anaheim 4:3 po nájezdech nad na Východě pátým Detroitem.Hosty nejprve ve druhé dvacetiminutovce poslal do dvoubrankového trháku ruský technik Pavel Dacjuk. Ducks ovšem rychlou sérií tří branek ze třetí třetiny výsledek otočili. V rozmezí 50. a 53. minuty se prosadili Andrew Cogliano, Emerson Etem a Francois Beauchemin.

Detroitu s českým zadákem Jakubem Kindlem (16:57, +/-: 0, 4 střely) v sestavě nakonec zachraňoval zisk bodu za remízu 3:3 až v 57. minutě Riley Sheahan.

V rozhodujících nájezdech domácí gólman John Gibson inkasoval jen po pokusu Gustava Nyquista, zatímco Jimmy Howarda překonali dva exekutoři v osobách Corey Perryho a Jakoba Silfverberga. Druhý bod tak putoval na konto Anaheimu.

New Jersey - Arizona 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
42. a 59. Cammelleri, 13. Gomez. Střely na branku: 28:38. Diváci: 12.159. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Cammelleri, 3. Gomez (všichni New Jersey).

Anaheim - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
50. Cogliano, 52. Etem, 53. Beauchemin, rozhodující sam. nájezd Silfverberg - 24. a 27. Dacjuk, 57. Sheahan. Střely na branku: 25:38. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin (Anaheim), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Palmieri (Anaheim).