Brankář Komety Marek Čiliak se občerstvuje.

Brankář Komety Marek Čiliak se občerstvuje. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Jsme rádi, že jsme před Spartou, řekl Čiliak. S Janusem se nehecoval

• 1
V Brně hokejisté Komety dostali od Sparty dvakrát osmigólovou „nálož“. V hlavním městě však podruhé uspěli. Ke středečnímu vítězství ve 45. extraligovém kole 3:2 výrazně přispěl brankář Marek Čiliak. „Spíš je to náhoda,“ řekla slovenská opora Komety k rozdílným výsledkům s pražským rivalem doma a venku.

Jak byste tento zápas zhodnotil?
Celou reprezentační přestávku jsme se na Spartu chystali a připravovali si na ni taktiku. Úplně perfektně nám vyšla první třetina, do ničeho jsme je nepustili. Hlídali jsme si jejich šikovnější hráče. A důležité taky bylo, že jsme nedostávali góly v oslabení. Až třetí třetina byla taková zdramatizovaná.

Přišlo vám, že jste Spartu přehrávali celý zápas?
První třetinu jsme určitě byli lepší, v té druhé jsme si to hlídali, ale pořád jsme hráli v oslabení, jednou i ve třech proti pěti.

Bál jste se v závěru, že domácím se podaří vyrovnat?
Určitě. Chtěli jsme do desáté minuty udržet stav dva nula, abychom nedostali kontaktní gól. Naštěstí jsme na začátku třetí třetiny dali další a trošku jsme se uklidnili. Možná až příliš. Ale dostali jsme nakonec jen dva góly, takže se nic neděje.

Motivoval vás před soubojem se Spartou fakt, že se od soupeře konečně v tabulce odpoutáte?
Určitě jsme je chtěli v tabulce předskočit a bodově jim utéct na tři body. Jsme rádi, že se to podařilo.

Ve sparťanské brance se poprvé představil Jaroslav Janus, váš reprezentační spoluhráč. Hecovali jste se nějak?
Potkali jsme se už před zápasem před zimákem, když jsme přijeli autobusem. Pozdravili jsme se a ptal jsem se ho, jestli bude chytat. Říkal, že ano. Ale nijak jsme se nehecovali.