Jonathan Bernier z Toronta je dole, právě dostal gól z poloviny hřiště. | foto: AP

Brankář Toronta dostal dva hloupé góly. Kouč: Nedokážu si to vysvětlit

• 17
Jak se dá během pár sekund ztrapnit před vlastními fanoušky, ukázal brankář Jonathan Bernier z Toronto Maple Leafs. Ve čtvrtečním utkání hokejové NHL s Arizonou dostal dva dost neobvyklé góly - obránce Oliver Ekman-Larsson ho překonal nahozením přes půl hřiště a český útočník Martin Hanzal rozhodl střelou z brankové čáry.

Jako by nestačilo, že Toronto v sedmi posledních duelech prohrálo se ziskem jediného bodu. Že jsou příznivci kanadského celku naštvaní, dokonce hází na led týmové dresy s javorovým listem. V osmém zápase se ostuda Maple Leafs ještě zvýraznila.

Po dvou třetinách přitom domácí vedli 1:0, gólman Bernier pochytal 32 střel. Jenže pak začala třetina hrůzy. Coyotes ještě hráli v oslabení, po úvodním buly se puk dostal k obránci Ekmanu-Larssonovi, který jej nahodil dopředu.

„Neuvěřitelné!“ vykřikl komentátor zápasu. Kotouč totiž doletěl až za Berniera. Střelec se nevěřícně usmíval. Diváci bučeli.

„Neviděl jsem puk, ztratil se mi v hledišti. Navíc to přede mnou zaplavalo,“ řekl po utkání kanadský gólman. „Bylo těžké zůstat psychicky silný. Přitom jsem myslel, že hrajeme docela dobře a diváci jsou na naší straně. Bylo to frustrující.“

Gól Ekmana-Larssona z vlastní modré čáry

Ekman-Larsson podle zámořských médií zaznamenal nejrychlejší gól v oslabení od začátku třetiny v historii NHL a vyrovnal autora nejrychlejšího gólu od začátku třetiny v klubové historii (v roce 1981 skóroval Doug Smail ještě v dresu Winnipeg Jets).

„Takové střely se brankářům chytají těžce,“ vtipkoval obránce Arizony. „Takhle jsem gól ještě nikdy nedal. Ale všechno je jednou poprvé.“

Bernierova muka pokračovala, ve 44. minutě totiž vítěznou branku vstřelil Hanzal z takřka nulového úhlu. I když dvě třetiny byl oporou týmu, během poslední části se zesměšnil.

Vítězná branka Martina Hanzala z brankové čáry

„Možná nebyl připravený, možná to neviděl, možná si myslel, že to půjde po mantinelu,“ komentoval první gól přes půl hřiště torontský kouč Peter Horachek. „Ale nemůže se na to vymlouvat. Je to jeho práce a měl by to mít.“ Také druhá branka podle něj byla „zarážející“ a oba momenty Horachek označil za trestuhodné chyby.