STATEČNÝ BOJ. Se dvěma soupeři z NY Islanders se pere Sidney Crosby z...

STATEČNÝ BOJ. Se dvěma soupeři z NY Islanders se pere Sidney Crosby z Pittsburghu. Vlevo se do něj opírá Michael Grabner, vpravo Nikolaj Kulemin. | foto: AP

Havlát byl jediným střelcem Devils, Malkin s Crosbym stíhají Voráčka

• 8
Dva dny po výhře v Los Angeles nastoupili hokejisté New Jersey, hrající bez nemocného Jaromíra Jágra, na ledě dalšího favorita. Proti Anaheimu si však překvapení nepřipsali a prohráli 1:5. Jedinou branku Devils vstřelil Martin Havlát za asistence Patrika Eliáše a Marka Židlického. V dalších zápasech z Čechů bodoval jen obránce Chicaga Michal Rozsíval (0+1).

Na ledě elitního celku Západní konference a zároveň celé NHL se New Jersey dostalo pouze k 15 střeleckým pokusům proti Ilju Bryzgalovi. Favorizovaný Anaheim naopak vypálil na branku soupeře hned 40 puků a výsledkem tak byla jasná výhra domácích 5:1.

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI), 45z. - 52b.(17+35)
2. Jiří Hudler (CGY), 42z. - 38b.(13+25)
3. Ondřej Palát (TBL), 42z. - 36b.(11+25)
4. Radim Vrbata (VAN), 40z. - 30b.(17+13)
5. Tomáš Plekanec (MTL),43z. -28b.(11+17)
6. Jaromír Jágr (NJD), 43z. - 25b.(9+16)
7. Michael Frolík (WPG), 46z. - 25b.(9+16)
8. Martin Hanzal (ARI), 32z. - 22b.(7+15)
9. David Krejčí (BOS), 25z. - 21b.(6+15)
10. Patrik Eliáš (NJD), 36z. - 20b.(6+14)

Po zahajovací třetině se Devils ještě drželi, když úvodní trefu Corey Perryho vymazal využitou přesilovkou z 16. minuty Martin Havlát (čas na ledě: 14:13, +/-: -1, 3 střely).

U jeho páté branky sezony si připsali asistence Patrik Eliáš (18:27, +/-: -1) s Markem Židlickým (22:56, +/-: 0).

V prostředním dějství ale Ducks utrhli do vedení Hampus Lindholm a Jakob Silfverberg. Druhý jmenovaný hráč pak ve třetí třetině přidal ještě svou druhou branku a do střelecké listiny se zapsal i Patrick Maroon.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby se blýskl v pátek na ledě Islanders bilancí (2+1), hlavní hvězdou ovšem zdaleka nebyl. Svůj životní zápas v NHL totiž odehrál útočník Ostrovanů Kyle Okposo, jenž vstřelil hned čtyři branky a zařídil tak vítězství svých barev 6:3.

„V třetí třetině jsme hodně polevili. Její úvod byl ještě dobrý, pak jsme ale začali chybovat. Některými akcemi jsem ubližovali sami sobě,“ kritizoval výkon Penguins Crosby, jenž se díky třem bodům zlepšil na průběžných 50 zápisů a společně se spoluhráčem Jevgenijem Malkinem (rovněž 50 zápisů) stíhají v produktivitě NHL vedoucího Jakuba Voráčka z Philadelphie s 52 body.

„Byl to výjimečný večer pro Kyla. Způsobem jakým hrál a dostával se do příležitostí, to byla jen otázka času, kdy se mu něco podobného podaří,“ chválil Okposa kapitán vítězů John Tavares, jenž přihrál na tři ze čtyř gólů svého parťáka.

Okposo své představení zahájil v první třetině, když v 17. minutě svou 10. trefou sezony snižoval úvodní ztrátu New Yorku na 1:2. Další branky pak nastřádal ve třetí dvacetiminutovce, během níž v rozmezí 47. a 58. minuty sérií tří gólů otočil skóre z 2:3 na 5:3.

Hokejisté Winnipegu potvrdili svou formu z posledních dní triumfem 4:2 na ledě silného Chicaga. Den po výhře 2:1 z Dallasu, který 46 zákroky vychytal famózní Ondřej Pavelec, se do branky Jets vrátil Michael Hutchinson a zneškodnil 31 z 33 střel favorizovaných Blackhawks.

Střelecky nejaktivnějším hráčem Winnipegu byl český útočník Michael Frolík (19:38, +/-: -1), jemuž statistici napočítali celkově šest ran. Do statistik se ale bývalý hráč Chicaga nezapsal.

Na náladě mu to ovšem rozhodně neubralo, když Jets bodovali už v pátém zápase za sebou, přestože čtyři z nich odehráli mimo domácí prostředí, a v tabulce Západní konference figurují na skvělém pátém místě.

Chicago, u jehož druhé branky si připsal asistenci český obránce Michal Rozsíval (16:52, +/-: +1), naopak padlo počtvrté z posledních sedmi startů. V tabulce je ale o dva body stále před Winnipegem na průběžné třetí příčce Západu.

Den po výhře 4:0 na ledě Philadelphie nastoupili hokejisté Vancouveru v Carolině a udrželi si vítěznou vlnu, když uspěli pro změnu 3:0. Dvěma vychytanými nulami z ledu soupeřů ve dvou dnech se blýskl americký gólman ve službách Canucks Ryan Miller. Proti Flyers pochytal 30 puků a v pátek pak kryl všech 28 ran Hurricanes.

„Když se něco povede jednou ještě neznamená, že to půjde tak lehce zopakovat. Musíte sám sobě věřit a pak doufat, že se nepřihodí nic neočekávaného,“ komentoval své čtvrté a páté vychytané čisté konto sezony Miller, jenž byl zvolen první hvězdou večera.

Dvěma střeleckými pokusy jej ohrozil i český útočník ve službách Caroliny Andrej Nestrašil (11:35, +/-: 0). Hostující kanonýr Radim Vrbata (14:41, +/-: 0) zkoušel štěstí ve třech případech, tentokrát se ale bodově neprosadil.

NY Islanders - Pittsburgh 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)
17., 47., 52. a 58. Okposo, 33. Strome, 59. Grabner - 11. a 33. Crosby, 13. Perron. Střely na branku: 35:24. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Crosby (Pittsburgh).

Carolina - Vancouver 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
27. Dorsett, 33. Matthias, 37. Burrows. Střely na branku: 28:17. Diváci: 13.093. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Dorsett, 3. Bieksa (všichni Vancouver).

Columbus - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
44. Hartnell - 26. M. Staal, 31. Kreider. Střely na branku: 36:26. Diváci: 16.104. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Kreider (oba NY Rangers), 3. Bobrovskij (Columbus).

Nashville - Washington 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
22. a 59. Neal, 17. Jones, 56. Ekholm - 24. a 27. Ovečkin, 43. Johansson. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.303. Hvězdy zápasu: 1. Neal (Nashville), 2. Ovečkin (Washington), 3. Jones (Nashville).

Chicago - Winnipeg 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
1. Saad, 53. Teravainen (Rozsíval) - 11. Bogosian, 50. Little, 50. Thorburn, 60. Ladd. Střely na branku: 33:35. Diváci: 22.051. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Bogosian (oba Winnipeg), 3. Teräväinen (Chicago).

Anaheim - New Jersey 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
26. a 59. Silfverberg, 5. Perry, 24. Lindholm, 57. Maroon - 16. Havlát (Eliáš, Židlický). Střely na branku: 40:15. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Perry, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).