Obránce Liberce Jan Výtisk (vpravo) a útočník Slavie Michal Poletín bojují o puk. | foto: ČTK

Tonoucí Slavia zase prohrála. Doma podlehla po nájezdech Liberci

• 211
Další hořkou porážku musí spolknout hokejisté Slavie. Poslední tým extraligy mohl v dohrávce 28. kola dlouho myslet na úspěch, jenže proti Liberci doma nedokázal rozhodnout. V nájezdech pak byli šťastnější hosté, kteří díky vítězné trefě Branka Radivojeviče vyhráli 2:1 a přerušili sérii čtyř porážek za sebou.

Slavia beznadějně úpí na dně tabulky a na předposlední Mladou Boleslav ztrácí osm bodů. Liberec si polepšil na jedenácté místo.

Slavia - Liberec

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Slavia začala utkání aktivně, tlačila se do útočného pásma a brankář Lašák měl více práce než jeho protějšek Furch. Výsledkem toho byla i první branka Pražanů. Ve 4. minutě nahodil Stránský puk od modré čáry, Lašák přes clonící hráče nic neviděl a Slavia vedla.

Až poté se začali ofenzivě věnovat i hosté, kterým se povedlo poměrně rychle srovnat krok. Mezi obránce si najel Jelínek a jistě prostřelil Furcha, se kterým ještě v minulé sezoně sdílel kabinu. Slavia byla střelecky aktivnější, blíže k brance však měli hosté. Balaštík ani Bulík ale Furcha nepřekonali.

Ve druhé dvacetiminutovce byla střelecká převaha Pražanů ještě markantnější, druhý gól se jim přesto přidat nepodařilo. Nejblíže k tomu měl ve 27. minutě Bednář, který dokázal udělat kličku i Lašákovi, trefil ale jen tyč. Branková konstrukce pomohla hostům i ve 40. minutě, kdy na tyči skončila Königova střela v přesilové hře.

Bílí Tygři začali přece jen více útočit, bylo jasné, že druhý gól přiblíží jeden z týmů k důležité výhře. Ve 47. minutě to nebezpečně zkoušel od modré čáry obránce Derner, Furch byl ale připravený. Rozhodnout mohl Bednář, stejně jako Balaštík na druhé straně však nemířil přesně.

V závěru měli více ze hry hosté. Po přečíslení dva na jednoho nebezpečně střílel Radivojevič, pozornost Furcha vyzkoušel i Vampola. Nikdo z nich se neprosadil a muselo se prodlužovat. Liberci k rozhodnutí nepomohla ani přesilová hra, jejíž část odehrál v nastaveném čase. V 64. minutě mohli udeřit domácí, tečovaná střela ale zřejmě skončila na horní tyčce. V nájezdech se pak prosadil jen Radivojevič.

Dušan Gregor (trenér Slavie): „Určitá snaha na naší straně byla, ale také velká nervozita. Dvě třetiny nebyly špatné, ale v závěru poslední třetiny jsme za pět minut udělali tolik nevynucených chyb jako za celý zápas. Pořád je před námi hodně práce. Snaha tam je, ale něco nám chybí. Nájezdy jsou loterie, umění, štěstí. Ztrácíme (body), padáme, ale je důležité, abychom nepadali v odhodlání. Musíme hledat způsoby, cesty, možnosti, které máme, abychom s naší situací něco udělali.“

Milan Černý (trenér Liberce): „Bylo to z obou stran nervózní utkání, nebylo ani hrané ve velikém tempu. Pomohl nám rychlý vyrovnávací gól, měli jsme více gólových šancí než domácí, takže jsme mohli brát i tři body. Jsme ale rádi i za dva.“

Branky a nahrávky: 4. Stránský (Divíšek, Sklenář) - 6. P. Jelínek (Bartek, Voráček), rozhodující nájezd Radivojevič. Rozhodčí: Hradil, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 0:0. Diváci: 3 817.

Slavia: Furch - J. Novák, König, Valach, Štich, A. Růžička, Beňovič, Knot, Holub - Vlasák, Bednář, M. Hořava ml. - Stránský, Divíšek, Sklenář - M. Čermák, Vas, Poletín - J. Veselý, T. Doležal, J. Doležal. Trenéři: Gregor a J. Beránek.

Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Vitásek, Voráček, Kajínek, Derner - Balaštík, Vampola, Radivojevič - Bakoš, Filippi, Bulík - Bartek, P. Jelínek, Krenželok - Bulíř, Urban, J. Vlach. Trenéři: Čada a Černý.