ČAS NA ŽERTY. Měli při utkání Kris Versteeg (vlevo) z Chicaga a Jiří Hudler z...

ČAS NA ŽERTY. Měli při utkání Kris Versteeg (vlevo) z Chicaga a Jiří Hudler z Calgary. | foto: AP

Hudler byl jediným střelcem Calgary, bodoval ve třetím startu za sebou

• 6
Hokejový útočník Jiří Hudler bodoval ve třetím zápase NHL za sebou, když se zasloužil o jedinou branku Calgary v nedělní partii na ledě silného Chicaga. Favorizovaní Blackhawks však po gólu českého reprezentanta dokázali skóre otočit a zvítězili těsně 2:1.

Těsný nezdar na ledě Chicaga byl pro hokejisty Calgary už pátou navazující porážkou, na základě čehož vypadli z elitní osmičky Západní konference. Kanadský celek postupně vytlačili konkurenti z Winnipegu, Los Angeles a San Jose.

1. Jakub Voráček (PHI), 29z. - 37b.(11+26)
2. Jiří Hudler (CGY), 31z. - 29b.(12+17)
3. Radim Vrbata (VAN), 28z. - 23b.(12+11)
4. Tomáš Plekanec (MTL),31z. - 22b.(9+13)
5. Ondřej Palát (TBL), 29z. - 19b.(8+11)
6. Jaromír Jágr (NJD), 30z. - 18b.(5+13)
7. Marek Židlický (NJD), 31z. - 15b.(3+12)
8. Tomáš Hertl (SJS), 32z. - 14b.(7+7)
9. Michael Frolík (WPG), 31z. - 14b.(6+8)
10. Jiří Tlustý (CAR), 28z. - 13b.(10+3)

Na posledních neúspěších Flames nic nemění ani produktivita českého útočníka Jiřího Hudlera, jenž podle individuálních výkonů zažívá jednu ze svých nejlepších sezon kariéry v NHL.

Proti Blackhawks to potvrdil v 25. minutě, kdy svou 12. trefou v ročníku otevřel skóre. Olomoucký rodák byl na konci rychlého protiútoku, jenž zakončil střelou z mezikruží po přihrávce talentovaného mladíka Johnny Gaudreaua, a bodoval tak potřetí za sebou. Průběžně se zlepšil na 29 zápisů (12+17) z 31 utkání a figuruje na skvělém 15. místě v rámci bodování celé NHL.

V 29. minutě ale po využité přesilovce Patricka Sharpa dokázali domácí vyrovnat a vítěznou akci Chicaga předvedl v čase 52:57 Brandon Saad. Blackhawks tak zvítězili, přestože nastoupili ke druhému zápasu ve dvou dnech. O den dříve padli 2:3 s newyorskými Islanders, kteří jim uťali sérii osmi navazujících výher.

V dresu Calgary k zápasu nenastoupil obránce Ladislav Šmíd, jenž po tvrdém ataku pittsburgského Simona Desprése figuruje na listině zraněných hráčů. Domácí Michal Rozsíval odehrál necelých třináct minut čistého hracího času a do statistik se nezapsal.

Na rozdíl od Calgary, které padlo pětkrát v řadě, si ze stejného počtu posledních duelů připsalo již pátou výhru rozjeté Toronto. Naposledy v domácím prostředí zdolalo obhájce Stanley Cupu z Los Angeles 4:3 po samostatných nájezdech.

Maple Leafs sice promarnili v utkání dvoubrankový náskok, když v rozmezí 37. až 42. minuty třikrát inkasovali, ale gólem Jamese van Riemsdyka si vynutili prodloužení a v penaltovém rozstřelu se jako jediný prosadil Joffrey Lupul. Kanadský tým podržel gólman James Reimer, jenž neinkasoval proti hvězdnému triu: Mariánu Gáboríkovi, Dustinu Brownovi a Anže Kopitarovi.

„Skvělé narozeniny, které jsem si oslavil dvěma body,“ radoval se po zápase útočník Maple Leafs Mike Santorelli, jenž byl v den svých 29. narozenin vyhlášen první hvězdou s bilancí jednoho gólu a asistence.

Nejslabší tým NHL, kanadský Edmonton, padl popatnácté z posledních šestnácti startů a navrch už počtvrté v sezoně odehrál zápas bez vstřelené branky. V neděli Oilers na domácím ledě podlehli 0:2 Rangers poté, co se o rozhodující akci zasloužil už v 17. minutě hostující obránce Dan Girardi. V čase 59:38 přidal pojistku do prázdné klece Carl Hagelin.

Hvězdný Henrik Lundqvist v brance New Yorku na své páté čísté konto sezony (celově 55. kariéry v NHL) potřeboval jen 16 zákroků. Rangers tak vítězně navázali na svůj sobotní triumf 5:1 ve Vancouveru a úspěšně pokračují ve své čtyřdílné sérii venkovních duelů.

Toronto - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
14. Santorelli, 20. Franson, 49. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Lupul - 37. Williams, 40. King, 42. Gáborík. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19.219. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli, 2. Franson, 3. Kadri (všichni Toronto).

Chicago - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
29. Sharp, 53. Saad - 25. Hudler. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21.572. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Toews (Chicago), 3. Hudler (Calgary).

Edmonton - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
17. Girardi, 60. Hagelin. Střely na branku: 16:22. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Scrivens (Edmonton), 3. Nash (NY Rangers).