Fotbalisté St. Etienne opouštěli po porážce stadion v Kyjevě smutní. Někteří...

Fotbalisté St. Etienne opouštěli po porážce stadion v Kyjevě smutní. Někteří jejich fanoušci ale dopadli v ulicích ukrajinské metropole ještě hůře. | foto: Profimedia.cz

Chaos v Kyjevě: Ukrajinští chuligáni napadli Francouze, 12 zraněných

• 51
Čtvrtečním vítězstvím 1:0 v Evropské lize proti St. Etienne si fotbalisté Dněpru Dněpropetrovsk zajistili postup do play off, zápas skupiny F ale zůstal ve stínu nepokojů v Kyjevě, kde Dněpr svá utkání hraje. Dvanáct příznivců francouzského týmu skončilo v tamní nemocnici.

Podle ukrajinských médií a svědků byly při nočním útoku domácích fanoušků použity nože a baseballové pálky, slyšet prý bylo i střelbu. Místní televize uvedla, že situace se vyhrotila poté, co Francouzi měli spálit ukrajinskou vlajku.

Ukrajinský klub měl přitom podmínku, není to totiž poprvé, co k něčemu podobnému v Kyjevě došlo. Při utkání kvalifikace o Ligu mistrů Dněpropetrovsk - FC Kodaň hraném 30. července napadli fotbaloví chuligáni Dněpru dánské příznivce, kteří museli hledat útočiště v útrobách tribuny. Proto byl začátek druhého poločasu odložen o patnáct minut.

Podle místních za to i tehdy mohla provokace, neboť Dánové údajně vytáhli na tribuně ruskou vlajku. Fanoušci Kodaně i vedení klubu to ale rozhodně popřeli.

UEFA potom potrestala Dněpr pokutou 50 000 eur a hrozbou, že pokud se bude problém s jeho fanoušky opakovat, bude muset ukrajinský klub hrát své domácí pohárové zápasy dva roky před prázdnými tribunami.

Ukrajinský klub stále hraje své zápasy v Kyjevě kvůli nejisté situaci na východě země.