Johan Franzen (v červeném) z Detroitu v šanci před gólmanem Jamesem Reimerem z...

Johan Franzen (v červeném) z Detroitu v šanci před gólmanem Jamesem Reimerem z Toronta. | foto: AP

Anaheim potvrdil roli favorita, Kindl se vrátil do sestavy Detroitu

• 1
Ve dvou středečních zápasech NHL nastoupil pouze jediný český zástupce v osobě obránce Jakuba Kindla, jenž se po jednozápasové pauze vrátil do sestavy Detroitu. Po remíze 1:1 nakonec Red Wings v nájezdech podlehli Torontu. Ve druhém duelu lídr soutěže Anaheim potvrdil roli favorita proti poslednímu Edmontonu pouze těsným výsledkem 2:1.

I ve druhém startu po nedávném zranění elitního kanonýra Corey Perryho (potíže s kolenem jej vyřadí na 2 až 3 týdny) dokázal Anaheim zvítězit a nadále si tak drží pozici lídra Západní konference a zároveň i celé NHL. Po středečních zápasech, v nichž uspěl 2:1 nad posledním Edmontonem, drží Anaheim pětidílnou vítěznou sérii, díky níž má na kontě skvělých 43 bodů. Lídr Východní konference Detroit aktuálně disponuje body 40.

1. Jakub Voráček (PHI), 27z. - 34b. (9+25)
2. Jiří Hudler (CGY), 28z. - 26b. (11+15)
3. Radim Vrbata (VAN), 27z. - 23b. (12+11)
4. Tomáš Plekanec (MTL),30z. - 21b.(9+12)
5. Ondřej Palát (TBL), 29z. - 19b. (8+11)
6. Jaromír Jágr (NJD), 28z. - 17b. (5+12)
7. Marek Židlický (NJD), 29z. - 14b. (3+11)
8. Jiří Tlustý (CAR), 27z. - 13b. (10+3)
9. Tomáš Hertl (SJS), 30z. - 13b. (6+7)
10. Martin Hanzal (ARI), 21z. - 13b. (5+8)

Trápící se Oilers si naopak připsali už třináctou porážku za posledních čtrnáct utkání. Proti Ducks nastupovali ke druhému duelu ve dvou dnech, když v úterý padli pro změnu v San Jose. Favorizovaní domácí hokejisté svého soupeře přestříleli 34:22 a postupně si vyprodukovali dvougólové vedení.

V zahajovací třetině otevřel skóre v 9. minutě využitou přesilovkou Matt Beleskey, kterého skvěle uvolnil v prostoru před brankou Kyle Palmieri. Na 2:0 zvyšoval v 31. minutě z brejku zkušený forvard Ryan Kesler. Gólmana Frederika Andersena připravil o možnost vychytat čisté konto až v 41. minutě jediný střelec Oilers Ryan Nugent-Hopkins. Oba celky čeká páteční odveta, tentokrát na ledě Edmontonu.

Detroit, do jehož sestavy se po jednom proseděném duelu v pozici nehrajícího náhradníka vrátil český zadák Jakub Kindl (čas na ledě 15:13, +/- 0), vypálil ve středečním domácím zápase na branku Toronta 42 puků. Skvěle chytající gólman James Reimer však Red Wings nepovolil více, než jen jediný gól.

Postaral se o něj v 38. minutě Gustav Nyquist za asistencí krajana Henrika Zetterberga a slovenského mladíka Tomáše Jurča. Hosty, kteří o den dříve uspěli 4:1 nad Calgary, vrátil do hry vyrovnáním na 1:1 v 46. minutě americký reprezentant Phil Kessel.

Na další gól si fanoušci v zaplněné Joe Louis Aréně museli počkat až do penaltového rozstřelu, který je ovšem příliš nepotěšil. Domácí sice poslal do vedení Pavel Dacjuk, následně ale Jimmy Howarda překonali Tyler Bozak a Mike Santorelli. Na zmiňovaného Reimera si naopak nepřišli Tomáš Tatar a střelec z řádné hrací doby Nyquist. Po výsledku 2:1SN se tak radovalo Toronto.

„Pokaždé, když se týmu podaří bodovat v zápasech ve dvou dnech za sebou, je nejlepší to hned uzavřít a dívat se jen dopředu nehledě na průběh duelu,“ řekl kouč Randy Carlyle, jehož Maple Leafs uspěli, přestože během 65 minut hry Red Wings na ledě dominovali.

Detroit - Toronto 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0) Branky: 38. Nyquist - 46. Kessel, rozhodující sam. nájezd Santorelli. Střely na branku: 42:19. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli, 2. Reimer (oba Toronto), 3. Sheahan (Detroit).

Anaheim - Edmonton 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Branky: 9. Beleskey, 31. Kesler - 41. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 34:22. Diváci: 16.371. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Rakell, 3. Andersen (všichni Anaheim).