UDRŽEL ČISTÉ KONTO. Brankář Nashvillu Pekka Rinne odolal i při nájezdu Jordana

UDRŽEL ČISTÉ KONTO. Brankář Nashvillu Pekka Rinne odolal i při nájezdu Jordana Eberleho z Edmontonu. | foto: AP

Nashville odsoudil hokejisty Edmontonu k osmé porážce v řadě

• 8
V jediném čtvrtečním zápase hokejové NHL odsoudil Nashville trápící se Edmonton již k osmé porážce v řadě. Utkání, které skončilo fotbalovým výsledkem 1:0 navíc až po prodloužení, bylo dlouho soubojem brankářů mezi domácím Pekkou Rinnem a Viktorem Fasthem. Vítězně z něj nakonec vyšel prvně jmenovaný Fin, když švédského brankáře Oilers v 64. minutě překonal krajan Filip Forsberg.

Edmonton po čtvrtině odehraných zápasů základní části nové sezony NHL z nelichotivého posledního místa uzavírá tabulku Západní konference.

Postavení Oilers je však zcela oprávněné poté, co klub se slavnou historií zatím nedokázal zvítězit ani v jedné konfrontaci s týmy ze své konference. Všech šest výher z úvodních 23 startů vybojoval proti celkům z východu.

Čtvrteční partie na ledě Nashvillu nebyla výjimkou. Nashville naopak od svého soupeře atakuje Anaheim na čele západu a řadí se mezi nejúspěšnější celky celé ligy. Proti trápícím se Oilers však uspěl pouze po fotbalovém výsledku 1:0, přičemž jediný gól se zrodil až ve čtvrté minutě prodloužení.

Postaral se o něj individuální akcí 20letý Švéd Filip Forsberg, jenž je pouze jmenovcem svého slavnějšího krajana Petera Forsberga. Byla to pro něj už desátá branka sezony a se součtem 23 zápisů (10+13) figuruje na skvělém 13. místě v produktivitě NHL.

V hlasování zámořských novinářů o tři hvězdy zápasu dostal před Forsbergem přednost brankář Pekka Rinne, jenž na svou druhou nulu sezony potřeboval 37 zákroků. Odchovanec finské brankářské školy se blýskl hlavně v prodloužení, kdy zneškodnil trestné střílení Jordana Eberleho. Třetí hvězdou byl edmontonský gólman Viktor Fasth, jenž pochytal 24 z 25 střel domácích.

V pátek je v NHL na programu po hubeném čtvrtečním jediném zápasu opět bohatá porce jedenácti utkání. To první mezi Philadelphií s rozjetým Jakubem Voráčkem a Rangers navíc odstartuje již od 19 hodin našeho času.

Výsledek:

Nashville - Edmonton 1:0 v prodl.
Branka:
64. Forsberg. Střely na branku: 25:37. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Forsberg (oba Nashville), 3. Fasth (Edmonton).