• 0
Až na konci listopadu skončil fotbalový přebor Ústeckého kraje, a to dohrávaným druhým kolem. V něm vedoucí celky před zimní přestávkou stvrdily své postavení v tabulce. Podívejte se na video.

Do jarní části bude lídr z Litvínova startovat s tříbodovým náskokem na druhé Louny. Hostil Spořice a z utkání se stala jasná záležitost.

Do přestávky vedl 3:0, v druhé půli přidal další tři trefy, zatímco hosté přesně pálili jen dvakrát. A zrodil se vše říkající výsledek 6:2.

Aby Louny udržely kontakt s lídrem ústeckého přeboru, musely se nadřít o trochu více. Hrály duel na půdě Štětí, které ještě v minulé sezoně hrálo divizi.

Rozhodujícím momentem střetnutí byla sedmá minuta. Hosté kombinovali na levé straně hřiště a pak přišel nadýchaný centr do malého vápna. Tam si nejvýše vyskočil Suchý, jenž hlavičkou ke vzdálenější tyči překonal bezmocného gólmana Michovského.

„Pro nás cenná výhra a důležité tři body. Zápas nebyl vůbec jednoduchý, ale v závěru soutěže naše forma gradovala a duel o druhé místo jsme zvládli,“ pochvaloval si lounský trenér Pavel Schettl na klubovém webu.

O trochu veseleji bude během přestávky v Blšanech. Klub, který má za sebou i prvoligovou minulost, vyhrál za tři body teprve podruhé v sezoně. Modrou přetlačil v poměru 3:1 a dostal se na hranici deseti bodů.

A na předposlední Rumburk mu chybí jediný bod.

Jakou zápletku přichystá jaro?

Výsledky 2. kola (15. hraného): Hrobce - Rumburk 7:5 (4:3), Štětí - Louny 0:1 (0:1), Junior Děčín - Vilémov 0:3, Modlany - Neštěmice 2:0 (0:0), Horní Jiřetín - Proboštov 1:2, Bílina - Kadaň 3:2 (3:1), Litvínov - Spořice 6:2 (3:0), Blšany - Modrá 3:1 (2:1).

1. FK Litvínov 15 12 0 0 3 41:18 36
2. FK Louny 15 11 0 0 4 41:18 33
3. TJ Baník Modlany 15 9 1 1 4 43:31 30
4. SK Štětí 15 9 1 0 5 48:23 29
5. Sokol Horní Jiřetín 15 8 2 0 5 31:22 28
6. SK Stap-Tratec Vilémov 15 8 1 0 6 35:28 26
7. FK Český Lev Neštěmice 15 8 1 0 6 28:26 26
8. FK Bílina 15 8 0 1 6 34:21 25