Nikita Kučerov, Ondřej Palát a Tyler Johnson (zleva) oslavují gól Tampy Bay.

Nikita Kučerov, Ondřej Palát a Tyler Johnson (zleva) oslavují gól Tampy Bay. | foto: AP

Palát přihrál na dva góly Tampy Bay u výhry na ledě Rangers

• 4
V jediném pondělním zápase hokejové NHL zvítězila Tampa Bay jasně 5:1 na ledě Rangers. Dvěma asistencemi se o to zasloužil také český útočník Ondřej Palát, jenž se tak posunul v produktivitě svých krajanů ve slavné soutěži na průběžné čtvrté místo se ziskem 14 zápisů (4+10) z 19 odehraných utkání.

Pondělní utkání na ledě Madison Square Garden mezi Rangers a Tampou Bay bylo výjimečné pro dva hvězdné hráče v sestavách obou celků. Po březnové výměně během minulé sezony se totiž poprvé proti svým předešlým spoluhráčům v dresu Tampy postavil Ryan Callahan.

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI), 16z. - 26b. (7+19)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 19z. - 15b. (7+8)
3. Jiří Hudler (CGY), 18z. - 14b. (5+9)
4. Ondřej Palát (TBL), 19z. - 14b. (4+10)
5. Radim Vrbata (VAN), 16z. - 13b. (6+7)
6. Jaromír Jágr (NJD), 18z. - 12b. (3+9)
7. Martin Hanzal (ARI), 15z. - 11b. (5+6)
8. David Krejčí (BOS), 10z. - 10b. (3+7)
9. Jiří Tlustý (CAR), 17z. - 9b. (7+2)
10. Martin Erat (ARI), 18z. - 9b. (4+5)

Bývalý kapitán Rangers se blýskl dvěma góly a po tříbodovém Stevenu Stamkosovi (1+2) byl zvolen druhou hvězdou večera. Jediným střelcem New Yorku byl pak shodou okolností druhý aktor dané výměny, Martin St. Louis (zápas ovšem zakončil s bilancí -4 v tabulce +/-). Brankáře Lightning Bena Bishopa, jenž čelil pouhým 16 střeleckým pokusům, připravil o šanci na čisté konto už po 32 vteřinách hry druhé dvacetiminutovky.

St. Louis snižoval dvougólovou ztrátu Rangers z první třetiny, kdy se prosadili zmiňovaný Callahan a Nikita Kučerov za asistence Ondřeje Paláta. Český útočník si pak připsal ještě jednu přihrávku, když v 39. minutě upravoval skóre již na 4:1 Alex Killorn. Poslední slovo v zápase patřilo v 58. minutě Callahanovi, jenž svým druhým zásahem zpečetil výhru Lightning.

Tampa se tak zlepšila na osmadvacet bodů a je pouze o jediný bod 2. v tabulce Východní konference a zároveň i celé NHL za vedoucím Montrealem. Rangers jsou se ziskem osmnácti bodů až 10. Aktuální lídr Západní konference Anaheim má na kontě bodů šestadvacet.

„Ty dva góly to je jen bonus. Jsem za ně rád, o to víc, že přišly na tomto ledě, ale hlavní je výhra,“ řekl po zápase spokojený Callahan, kterého během letního přestupního období do Tampy z Rangers následovali ještě obránce Anton Strälman a defenzivní útočník Brian Boyle.

Výsledek:

New York Rangers - Tampa Bay 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
21. St. Louis - 7. Kučerov (Palát), 15. a 58. Callahan, 35. Stamkos, 39. Killorn (Palát). Střely na branku: 16:30. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Steven Stamkos (1+2), 2. Ryan Callahan (2+0), 3. Tyler Johnson (0+2) - všichni Tampa Bay.