Útočník Milan Michálek z Ottawy se raduje z gólu v duelu s Edmontonem.

Útočník Milan Michálek z Ottawy se raduje z gólu v duelu s Edmontonem. | foto: AP

Útočníci Sekáč, Frolík a Milan Michálek slavili vstřelený gól a výhru

• 1
V devíti čtvrtečních zápasech hokejové NHL se gólově prosadila trojice útočníků. Výhru Montrealu 5:1 nad Bostonem pečetil v závěru Jiří Sekáč, stejně jako Michael Frolík triumf Winnipegu 3:1 na ledě Caroliny. Milan Michálek se pro změnu brankou podílel na remíze 3:3 v Edmontonu, jeho Ottawa nakonec uspěla až po prodloužení.

Po středečním debaklu 1:6 v Torontu hokejisté Bostonu o den později podlehli pro změnu 1:5 Montrealu. Bruins opět postrádali zraněné opory, kapitána Zdena Cháru a elitního centra Davida Krejčího.

1. Jakub Voráček (PHI), 14z. - 22b. (6+16)
2. Jiří Hudler (CGY), 17z. - 14b. (5+9)
3. Radim Vrbata (VAN), 15z. - 13b. (6+7)
4. Jaromír Jágr (NJD), 16z. - 12b. (3+9)
5. Tomáš Plekanec (MTL), 17z. - 11b. (6+5)
6. Ondřej Palát (TBL), 17z. - 11b. (4+7)
7. David Krejčí (BOS), 10z. - 10b. (3+7)
8. Marek Židlický (NJD), 16z. - 9b. (3+6)
9. Jiří Tlustý (CAR), 15z. - 8b. (6+2)
10. Martin Hanzal (ARI), 13z. - 8b. (2+6)

Hvězdou utkání byl domácí forvard Dale Weise, jenž zaznamenal „Gordie Howe Hat Trick“. V první třetině se porval s bostonským Gregory Campbellem, v prostřední části dal gól z trestného střílení a vše završil asistencí u jedné ze dvou branek kanonýra Maxe Paciorettyho.

Ten se zlepšil již na průběžných osm gólů a zámořští novináři jej zvolili druhou hvězdou večera před Jiřím Sekáčem, jenž v 55. minutě využitou přesilovkou pojišťoval výsledek na 5:1. Pro bývalého forvarda pražského Lva to byl třetí zásah začínající kariéry v NHL.

„V první třetině jsme hráli podle našich představ a odpovídal tomu i výsledek. Abych to zkrátil, v dalším průběhu jsme to prostě nedokázali udržet,“ hodnotil utkání trenér Bruins Claude Julien, jehož svěřenci třikrát inkasovali ve druhé a dvakrát ve třetí třetině.

Po třech porážkách se dočkali výhry hokejisté Ottawy, když v kanadském derby uspěli 4:3 po prodloužení na ledě Edmontonu. Senators odehráli skvělou první třetinu, po které vedli 3:0. Autorem poslední trefy byl český reprezentant Milan Michálek, pro něhož to byl druhý zásah v sezoně.

V dalším průběhu řádné hrací doby již ale stříleli góly jen domácí. Vyrovnání na 3:3 postupně zařídili mladík Leon Draisaitl, Jordan Eberle a obránce Jeff Petry, jenž skóroval v čase 53:45. V 63. minutě však stíhací jízdu Edmontonu ukončil hostující Mike Hoffman.

Winnipeg do zápasu na ledě Caroliny nenasadil svou brankářskou jedničku Ondřeje Pavelce (s 875 odchytanými minutami je druhý v celé NHL po Cory Schneiderovi z New Jersey s 900 minutami). Potřetí v sezoně dostal šanci náhradník Michael Hutchinson, jenž 22 zákroky přispěl k výhře 3:1.

Jets tak zvítězili poosmé z posledních dvanácti startů a v tabulce Západní konference se součtem dvaceti bodů figurují na 7. příčce.

První hvězdou byl zvolen americký reprezentační útočník Blake Wheeler, jenž vstřelil dvě branky Winnipegu. O třetí zásah kanadského celku se postaral Michael Frolík, když v 59. minutě trefil prázdnou branku.

Jedním z největších překvapení úvodu nové sezony NHL jsou výsledky Calgary. Vítěznou formu Flames, figurující s dvaadvaceti body na 5. příčce Západní konference, potvrdili i ve čtvrtek, když uspěli 5:3 nad Arizonou. Hosté se naopak trápí a s pouhými 13 body uzavírají tabulku.

Po jedné asistenci si v zápase připsali i čeští reprezentanti, domácí Jiří Hudler a v kádru Coyotes obránce Zbyněk Michálek. Prvně jmenovaný útočník je se součtem 14 zápisů (5+9) ze 17 odehraných partií aktuálně druhý nejlepší Čech v celé NHL po zářícím Jakubu Voráčkovi z Philadelphie (s 22 body je 3. v celé NHL).

Obránce Andrej Šustr asistoval u jediné branky Tampy Bay v domácím představení proti San Jose, které si z ledu předního týmu Východní konference odvezlo dva body po těsné výhře 2:1.

Sharks dvakrát udeřili v prostřední dvacetiminutovce, kdy se prosadili Joe Thornton a Tyler Kennedy. Lightning ukončili neprůstřelnost Antti Niemiho až v 50. minutě. Pojedenácté v sezoně se radoval kapitán Steven Stamkos. Na vyrovnání již ale Tampa nedosáhla.

Výsledky NHL

NY Rangers - Colorado 3:4 po nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
27. Hayes, 36. Stepan, 38. Girardi - 32. a rozhodující sam. nájezd Tanguay, 16. Duchene, 48. MacKinnon. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Zuccarello (NY Rangers), 3. MacKinnon (Colorado).

Carolina - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
24. Lindholm - 6. a 34. Wheeler, 39. Frolík. Střely na branku: 23:37. Diváci: 10 005. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Ward (Carolina), 3. Bogosian (Winnipeg).

Montreal - Boston 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
35. a 46. Pacioretty, 23. Weise z tr. střílení, 33. Eller, 55. Sekáč - 17. Hamilton. Střely na branku: 34:22. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Weise, 2. Pacioretty, 3. Sekáč (všichni Montreal).

Tampa Bay - San Jose 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
50. Stamkos (Šustr) - 26. J. Thornton, 31. Kennedy. Střely na branku: 33:39. Diváci: 19 004. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (San Jose), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Burns (San Jose).

Minnesota - Buffalo 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
7., 18. a 58. Niederreiter, 7. R. Carter, 10. Brodziak, 34. Spurgeon - 2. Ristolainen, 7. Girgensons, 53. Mitchell. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 925. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Spurgeon, 3. Fontaine (všichni Minnesota).

St. Louis - Nashville 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
4. Oshie, 13. Gunnarsson, 36. Tarasenko, 55. P. Stastny - 14. Forsberg, 24. S. Weber, 40. Josi. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15 702. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Forsberg (Nashville).

Calgary - Arizona 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
12. a 23. Byron, 27. Monahan, 37. Giordano (Hudler), 53. D. Jones - 17. Doan (Z. Michálek), 30. Vermette, 34. Vitale. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18 698. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Baertschi, 3. D. Jones (všichni Calgary).

Edmonton - Ottawa 3:4 v prodl. (0:3, 1:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 33.
Draisaitl, 50. Eberle, 54. Petry - 4. a 63. Hoffman, 13. Chiasson, 16. M. Michálek. Střely na branku: 37:30. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Eberle (oba Edmonton), 3. Anderson (Ottawa).

Los Angeles - Dallas 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
14. Garbutt, 29. Spezza. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Garbutt, 3. Klinberg (všichni Dallas).