Gólová radost hokejistů Toronta v duelu s Bostonem.

Gólová radost hokejistů Toronta v duelu s Bostonem. | foto: AP

Toronto uťalo vítěznou jízdu Bostonu, Polák byl nejvytíženějším hráčem

• 3
Hokejisté Bostonu bez zraněného českého útočníka Davida Krejčího po sérii pěti výher v řadě utrpěli největší porážku v dosavadním průběhu sezony, když nestačili na domácí Toronto po výsledku 1:6. Suverénně nejvytíženějším hráčem zápasu byl s 26 odehranými minutami obránce vítězných Maple Leafs Roman Polák.

Přestože Bostonu v sestavě chybí klíčoví hráči, kapitán Zdeno Chára (poraněné koleno) a elitní centr David Krejčí (poranění v dolní části těla, s jistotou nenastoupí minimálně ještě ve čtvrtečním duelu v Montrealu), dokázal dál vítězit.

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI), 14z. - 22b. (6+16)
2. Radim Vrbata (VAN), 15z. - 13b. (6+7)
3. Jiří Hudler (CGY), 16z. - 13b. (5+8)
4. Jaromír Jágr (NJD), 16z. - 12b. (3+9)
5. Tomáš Plekanec (MTL), 16z. - 11b. (6+5)
6. Ondřej Palát (TBL), 16z. - 11b. (4+7)
7. David Krejčí (BOS), 10z. - 10b. (3+7)
8. Marek Židlický (NJD), 16z. - 9b. (3+6)
9. Jiří Tlustý (CAR), 14z. - 8b. (6+2)
10. Tomáš Hertl (SJS), 17z. - 8b. (3+5)

Ve středu na ledě Toronta se však po pěti výhrách v řadě jeho série zastavila. Proti byli domácí hokejisté Maple Leafs, kteří mají v posledních dnech rovněž vítěznou formu. Před triumfem 6:1 nad Bruins totiž přehráli také Rangers (5:4) a Ottawu (5:3).

První hvězdou zápasu byl zvolen bývalý hráč Bostonu Phil Kessel. Americký reprezentant nastřílel dva góly, statistiky si výrazně vylepšili také Tyler Bozak a James van Riemsdyk (oba 1+2).

„I bez něj jsou stále velmi dobrým týmem, ale samozřejmě takového hráče musíte postrádat. Je strašně velký, jeden z nejlepších obránců v lize. Soupeřům to hodně komplikuje,“ komentoval Kessel absenci Cháry v obraně Bostonu.

Klíčovou fází duelu byl úvod druhé třetiny, kdy Toronto během necelých deseti minut hry nastřílelo čtyři góly a odskočilo do vedení 5:0. Nulu na kontě domácího brankáře Jonathana Berniera umazal až v 35. minutě německý zadák Dennis Seidenberg.

S celkovým časem na ledě 26:04 nad všemi vyčníval český obránce Toronta Roman Polák, jenž rozdal čtyři bodyčeky a zblokoval dvě střely soupeře. Druhým nejvytíženějším hráčem Toronta byl další bek Jake Gardiner (21:51), následován kapitánem Dionem Phaneufem (21:48).

V přestřelce mezi nejlepším týmem Západní konference loňské základní části a pozdějším vítězem Stanley Cupu vyšli vítězně domácí hokejisté Anaheimu, když Los Angeles udolali 6:5 po samostatných nájezdech.

Se ziskem 25 bodů tak Ducks opět kralují Západní konferenci a zároveň i celé NHL (nejlepší tým Východu Tampa Bay má bodů 24). Hvězdou zápasu byl útočník Ryan Kesler, jenž v řádné hrací době posbíral tři body za dvě trefy a jednu přihrávku a hlavně si připsal i vítězný samostatný nájezd. Za Kings si jednu branku připsal slovenský reprezentant Marián Gáborík.

Výsledky NHL

Toronto - Boston 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
7. a 21. Kessel, 22. Rielly, 24. Bozak, 30. Van Riemsdyk, 48. Holland - 35. Seidenberg. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19 264. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Anaheim - Los Angeles 6:5 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0)
43., 55. a rozhodující sam. nájezd Kesler, 28. Fowler, 32. Silfverberg, 59. Getzlaf - 10. Kopitar, 20. Doughty, 30. Lewis, 48. Gáborík, 52. Justin Williams. Střely na branku: 49:26. Diváci: 17 245. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).