Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey se raduje se spoluhráči Mikem Cammallerim a...

Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey se raduje se spoluhráči Mikem Cammallerim a Travisem Zajacem z gólu v duelu s Minnesotou. | foto: AP

Jágr přihrál na dva góly, Fleischmann s Plekancem byli mezi střelci

• 25
Útočník Jaromír Jágr si připsal dvě asistence a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ve kterém jeho New Jersey po čtyřech porážkách slavilo výhru po výsledku 3:1 nad Minnesotou. V dalších duelech se vstřelenou brankou podíleli na výhrách svých celků také Tomáš Plekanec z Montrealu a Tomáš Fleischmann z Floridy. Nedařilo se naopak českým brankářům, když body nevychytal Ondřej Pavelec z Winnipegu ani buffalský Michal Neuvirth.

V souboji New Jersey s Minnesotou se střetly celky procházející slabším obdobím. Domácí čekali na výhru čtyři zápasy a Wild byli poraženi v předešlých třech partiích.

Do sestavy Devils, kteří po pondělní porážce 2:4 v Bostonu nastoupili podruhé ve dvou dnech, se po devíti vynechaných utkáních vrátil Martin Havlát. Na marodku k útočníkům Adamu Henriqueovi, Ryanu Cloweovi a obránci Jonu Merrillovi ale naopak přibyl kapitán a Bryce Salvador.

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI), 14z. - 22b. (6+16)
2. Radim Vrbata (VAN), 15z. - 13b. (6+7)
3. Jiří Hudler (CGY), 16z. - 13b. (5+8)
4. Jaromír Jágr (NJD), 16z. - 12b. (3+9)
5. Tomáš Plekanec (MTL), 16z. - 11b. (6+5)
6. Ondřej Palát (TBL), 16z. - 11b. (4+7)
7. David Krejčí (BOS), 10z. - 10b. (3+7)
8. Marek Židlický (NJD), 16z. - 9b. (3+6)
9. Jiří Tlustý (CAR), 14z. - 8b. (6+2)
10. Tomáš Hertl (SJS), 17z. - 8b. (3+5)

Hosté na tom ovšem nebyli o moc lépe, když postrádají svého klíčového forvarda Zacha Pariseho a dále obránce Jareda Spurgeona s bojovníkem Mattem Cookem.

Na první gól se čekalo do 26. minuty, kdy se prosadil Tuomo Ruutu. Vedení domácích navíc v 30. minutě pojistil úderný elitní útok. Po předchozí střele Jaromíra Jágra se pohotovou dorážkou pošesté v sezoně prosadil Mike Cammalleri.

Jinak bezchybného Cory Schneidera, jenž na nedávnou veřejnou kritiku svých dosavadních výkonů odpověděl tím nejlepším možným způsobem, připravil o čisté konto až v 46. minutě Ryan Carter. Poslední slovo ale patřilo domácím, za které v čase 59:22 do prázdné branky pojistil výsledek Travis Zajac. Asistovali Jágr a Marek Židlický.

Den poté, co se „česká 68“ posunula na šesté místo v historickém pořadí střelců, se tak přiblížila dalšímu posunu pro změnu v tabulce asistencí. Průběžně osmý Jágr se součtem 1059 přihrávek snížil svou ztrátu na sedmého Steva Yzermana (1063 asistencí) na rozdíl čtyř zápisů. Obdobně je na tom i v celkové produktivitě, kdy z šesté příčky s 1767 body ztrácí na pátého Marcela Dionna (1771 bodů) rovněž čtyři zápisy.

V zápase Montrealu s Winnipegem zámořští novináři zvolili mezi tři hvězdy oba gólmany. Radost však po finální siréně měl pouze domácí Carey Price, jenž pochytal všech 29 ran Jets a po výsledku 3:0 uhájil své první čisté konto sezony. Hostující Ondřej Pavelec, jenž byl zvolen třetí hvězdou, kryl 24 puků a dvakrát inkasoval.

Skóre doznalo první změny v 23. minutě, kdy po asistenci Jiřího Sekáče rozradostnil vyprodanou arénu Bell Centre dánský reprezentant Lars Eller.

Na startu třetí třetiny pak výsledek pojišťoval Alex Galchenyuk a střelou do prázdné klece v čase 59:23 udělal tečku za zápasem Tomáš Plekanec.

V den střetnutí vedení Canadiens vyměnilo do Dallasu útočníka Travise Moena za zkušeného ruského obránce Sergeje Gončara. 40letý zadák však proti Winnipegu ještě nestihl nastoupit.

Po třech porážkách se radovali ze dvou bodů hokejisté Floridy, když zvítězili 4:1 nad San Jose. Na začátku třetí třetiny se na tom v pořadí čtvrtým zásahem Panthers podílel i Tomáš Fleischmann, jenž tak ukončil své střelecké trápení.

Kopřivnický rodák z úvodních jedenácti startů v sezoně posbíral na své možnosti pouze hubenou jedinou asistenci. Domácí gólman Roberto Luongo přišel o šanci na čisté konto až v 51. minutě, kdy jej jako jediný v zápase překonal Joe Thornton. Asistenci si připsal Tomáš Hertl.

Již podruhé za sebou hokejisté Buffala odcházeli do kabin po debaklu 1:6. V sobotu kanonádou vyprovodil brankáře Jhonase Enrotha Pittsburgh a v úterý pro změnu šest branek inkasoval Michal Neuvirth od St. Louis.

Hrdinou zápasu byl finský centr Blues Jori Lehtera, jenž nasázel hattrick. Zbylí dva členové elitní útočné formace St. Louis Vladimir Tarasenko (0+2) a Jaden Schwartz (0+3) si pak vylepšili statistiky asistencemi. Český mladík z kádru vítězů Dmitrij Jaškin figuroval jen mezi nehrajícími náhradníky. Brankář Neuvirth kryl 23 střel a z šesti inkasovaných gólů hned tři padly až v závěrečných minutách - 57., 58. a 59. minutě.

S bilancí sedmi výher v řadě vstupovali hokejisté Pittsburghu do zápasu na ledě zraněními sužovaných Rangers jako jasní favorité. New York, jenž zvažuje angažování českého obránce Tomáše Kaberleho, trápí absence především v defenzivě.

Proti Penguins to však vůbec nebylo znát. Gólman Henrik Ludqvist pochytal všech 33 střel hostí a udržel třetí čisté konto v ročníku. Na výhře Rangers 5:0 se v pořadí 12. trefou sezony podílel nejlepší ligový střelec dosavadního průběhu Rick Nash. Celkově si kanadský útočník připsal tři body (1+2) a po Lundqvistovi byl zvolen druhou hvězdou.

Lídr produktivity NHL Sidney Crosby si tentokrát připsal jen dva záporné zápisy do tabulky +/-. Se součtem 24 bodů (7+17) si tak drží odstup dvou zápisů od druhého Jakuba Voráčka (22 bodů, 6+16) z Philadelphie.

Výsledky NHL

New Jersey - Minnesota 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
26. Ruutu, 30. Cammalleri (Jágr), 60. Zajac (Jágr, Židlický) - 46. R. Carter. Střely na branku: 23:24. Diváci: 14 256. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Cammalleri, 3. Jágr (všichni New Jersey).

NY Islanders - Colorado 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
2. Leddy, 6. Lee, 27. Hamonic, 32. Kuljomin, 47. Cizikas, 49. Strome. Střely na branku: 46:20. Diváci: 12 888. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Kulemin, 3. Strome (všichni Islanders).

NY Rangers - Pittsburgh 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
9. Zuccarello, 11. St. Louis, 15. Klein, 31. Brassard, 48. Rick Nash. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash, 3. Stepan (všichni Rangers).

Washington - Columbus 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
2. a 55. Johansson, 8. a 17. Ovečkin - 10. Atkinson, 40. Savard. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Jenner (Columbus).

Montreal - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
23. Eller (Sekáč), 48. Galchenyuk, 60. Plekanec. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 57 minut, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 27:29. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk (oba Montreal), 3. Pavelec (Winnipeg).

St. Louis - Buffalo 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
18., 24. a 35. Lehtera, 58. a 59. Lindström, 57. Backes - 41. Ennis. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 29 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 79,3 procenta. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17 570. Hvězdy zápasu: 1. Lehtera, 2. Schwartz, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Nashville - Edmonton 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
3. Ribeiro, 10. Cullen, 20. Forsberg - 21. Pouliot, 35. Jakupov. Střely na branku: 35:23. Diváci: 17 129. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Ribeiro (oba Nashville), 3. Scrivens (Edmonton).

Chicago - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
30. B. Richards, 42. Krüger, rozhodující sam. nájezd P. Kane - 5. Paquette (Palát), 50. Kučerov. Střely na branku: 39:27. Diváci: 21 345. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Krüger (oba Chicago), 3. Bishop (Tampa Bay).

Arizona - Dallas 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
2. Murphy, 32. Vitale, 57. Boedker - 38. a 39. Seguin, 56. E. Cole, 59. Garbutt. Střely na branku: 37:32. Diváci: 11 866. Hvězdy zápasu: 1. Garbutt (Dallas), 2. Smith (Arizona), 3. Seguin (Dallas).

Florida - San Jose 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
11. Hayes, 13. Barkov, 27. MacKenzie, 44. Fleischmann - 51. J. Thornton (Hertl). Střely na branku: 30:22. Diváci: 8075. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. MacKenzie, 3. Luongo (všichni Florida).

Vancouver - Ottawa 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
27. Matthias, 37. Burrows, 46. Bieksa, 65. D. Sedin - 31. Hoffman, 38. Turris, 49. Stone. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18 775. Hvězdy zápasu: 1. Burrows (Vancouver), 2. Turris (Ottawa), 3. Bieksa (Vancouver).