Jakub Kindl z Detroitu se raduje ze svého gólu.

Jakub Kindl z Detroitu se raduje ze svého gólu. | foto: AP

Obránce Kindl se v NHL znovu trefil, gólman Neuvirth čelil rychlopalbě

• 20
Poté, co si v úvodních dvanácti startech sezony NHL připsal jen jednu asistenci, za poslední dva zápasy vyprodukoval Jakub Kindl v součtu hned tři další body (2+1). Naposledy Detroitu pomohl gólem k výhře 4:2 nad New Jersey. Tým Jaromíra Jágra, jenž vyšel bodově naprázdno, prohrál už potřetí v řadě. Gólman Michal Neuvirth čelil 52 střelám Edmontonu, jenž porazil Buffalo jen těsně 3:2.

Hokejisté Detroitu nastupovali do zápasu proti New Jersey bez zraněného Pavla Dacjuka a navíc po sérii tří porážek. Hosté však na tom nebyli o mnoho lépe, když bez marodících letních posil Martina Havláta a Mika Cammalleriho padli v obou z předešlých dvou partiích se St. Louis (0:1 a 3:4).

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI), 13z. - 19b. (6+13)
2. Radim Vrbata (VAN), 14z. - 13b. (6+7)
3. Jiří Hudler (CGY), 14z. - 11b. (4+7)
4. David Krejčí (BOS), 10z. - 10b. (3+7)
5. Tomáš Plekanec (MTL), 14z. - 9b. (5+4)
6. Ondřej Palát (TBL), 13z. - 9b. (4+5)
7. Jaromír Jágr (NJD), 14z. - 9b. (2+7)
8. Jiří Tlustý (CAR), 12z. - 8b. (6+2)
9. Marek Židlický (NJD), 14z. - 8b. (3+5)
10. Martin Hanzal (ARI), 10z. - 8b. (2+6)

Red Wings své soupeře v zápase přestříleli 31:17 a od toho se odvíjelo i konečné skóre, když zvítězili 4:2. Úvodní branku zápasu z hole útočníka New Jersey Steva Berniera vymazal v 19. minutě využitou přesilovkou Jakub Kindl. Český obránce tak navázal na nedávný gól proti Rangers a trefil se podruhé za sebou. Když se těsně po něm v čase 19:28 trefil i defenzivní specialista Brendan Smith, šli domácí do kabin za vedení 2:1.

V prostřední části Red Wings přidali další dvě branky a definitivně rozhodli. Prosadila se švédská dvojice, útočník Johan Franzén a obránce Niklas Kronwall. Ve třetí třetině již Devils pouze korigovali výsledek prvním zásahem sezony Jordina Tootooa, kterému asistoval Marek Židlický.

Po třetí prohře za sebou již New Jersey vypadlo z elitní osmičky Východní konference a aktuálně figuruje se čtrnácti body na 11. příčce. Vítězný Detroit, za který na střídačce kryl záda jedničce Jimmy Howardovi z farmy povolaný Petr Mrázek, je naopak na 4. pozici se ziskem osmnácti bodů.

Hostující Jaromír Jágr tentokrát vyšel bodově naprázdno, přesto si připsal další zápis do historických statistik. Nastoupil totiž k 1487. utkání, díky čemuž na 17. příčce tabulky odehraných zápasů ve slavné lize vyrovnal legendárního Wayna Gretzkyho.

V úvodních osmi zápasech Buffala v nové sezoně se gólman Michal Neuvirth objevil v brance jen ve dvou případech. V posledních dnech se ale karta otočila a na místo Švéda Jhonase Enrotha trenér Ted Nolan sází hlavně na služby českého brankáře. Ten nastoupil už potřetí v řadě, když po výhře 3:2 v nájezdech nad Detroitem vychytal bod proti Montrealu (prohra 1:2 po nájezdech) a naposledy čelil kanonádě Edmontonu.

Kanadský celek Neuvirtha zavalil vysokým počtem 52 střel a po výsledku 3:2 se dočkal vytoužené první venkovní výhry v sezoně. S celkovým součtem 49 zákroků byl český brankář zvolen třetí hvězdou zápasu, který se rozhodoval až v závěrečných minutách řádné hrací doby.

Sabres na startu třetí třetiny drželi nadějné vedení 2:1 po trefě Drew Stafforda. V 52. minutě se však o vyrovnání postaral Mark Arcobello a v čase 55:45 rozhodl Boyd Gordon.

„Když nechcete bojovat a rvát se o puk, tak se přesně toto stane. Nám se to přihodilo už poněkolikáté. Nejhorší na tom je, že jsme vedli 2:1 a po chybách soupeři darujeme výhru,“ zlobil se trenér Buffala Nolana.

„52 střel, to je šílené. Soupeř nás přejel, chtěl to vítězství více než my. Zasloužili si to, ale my se už musíme probudit. Tohle se nemůže stávat, navíc na domácím ledě,“ dodal Neuvirth, jenž jako jeden z mála domácích hráčů snesl přísnější měřítko hodnocení svého výkonu.

Buffalo - Edmonton 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
21. Moulson, 47. Stafford - 22. Pakarinen, 52. Arcobello, 56. Gordon. Brankář Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 52 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 94,2 procenta. Střely na branku: 31:52. Diváci: 17 490. Hvězdy zápasu: 1. Purcell, 2. Pakarinen (oba Edmonton), 3. Neuvirth (Buffalo).

Carolina - Columbus 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
23. Skinner, 52. V. Rask, 65. Lindholm - 32. a 39. Hartnell. Střely na branku: 35:31. Diváci: 11 540. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Skinner, 3. C. Ward (všichni Carolina).

Chicago - Washington 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
18. Saad, 21. Keith - 36. Burakovsky, 40. Johansson, 40. J. Ward. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21 892. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky (Washington), 2. Keith (Chicago), 3. Niskanen (Washington).

Detroit - New Jersey 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
19. Kindl, 20. B. Smith, 32. Franzén, 38. Kronwall - 4. Bernier, 43. Tootoo (Židlický). Střely na branku: 31:17. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Kronwall, 2. Kindl, 3. Nyquist (všichni Detroit).

Anaheim - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
6. Getzlaf, 9. Beleskey - 24. Klinkhammer (Hanzal, Erat), 25. Doan, rozh. nájezd Boedker. Střely na branku: 39:25. Diváci: 16 235. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. M. Smith (Arizona).