NEDAŘÍ SE. Alexandr Ovečkin z Washingtonu v utkání proti Detroitu.

NEDAŘÍ SE. Alexandr Ovečkin z Washingtonu v utkání proti Detroitu. | foto: AP

Detroit dobyl led Washingtonu, Ovečkin nebodoval už popáté v řadě

• 27
Středeční program hokejové NHL nepřál domácím celkům. V obou odehraných zápasech slavili výhru hosté poté, co Nashville uspěl 4:1 v Edmontonu a Detroit s českým duem Andrej Nestrašil - Jakub Kindl dobyl výsledkem 4:2 led Washingtonu. V dresu týmu z hlavního města USA už popáté v řadě nebodoval hvězdný Alex Ovečkin.

Hokejisté Washingtonu s Detroitem vstupovali do středečního vzájemného duelu z obdobných pozic poté, co v předešlém startu o víkendu utrpěli prohry po skóre 2:4 a po osmi odehraných duelech měli na kontě shodných deset bodů.

Domácí prostředí roli mírného favorita přiklonilo na stranu Capitals, kteří po čtyřiceti minutách hry vedli 2:1. Otevírací trefu Gustava Nyquista vymazali Jevgenij Kuznětsov a Troy Brouwer.

1. Jakub Voráček (PHI), 9z. - 13b. (2+11)
2. Radim Vrbata (VAN), 9z. - 11b. (5+6)
3. Tomáš Plekanec (MTL), 10z. - 9b. (5+4)
10. Patrik Eliáš (NJD), 9z. - 5b. (1+4)

V závěrečném dějství ovšem třikrát udeřili Red Wings. V ráži byl zejména útočník Justin Abdelkader, jenž zařídil dva góly v 45. a 51. minutě. V čase 59:06 pak ještě v přesilovce pojistil výsledek Pavel Dacjuk.

Domácí kapitán Alex Ovečkin vyslal na brankáře Jimmy Howarda celkově sedm střel, již popáté v řadě ale zůstal bez bodu a navíc si do tabulky +/- připsal dva záporné zápisy. Delší sérii bez bodu hvězdný Rus během své kariéry v NHL dosud nezažil.

„Snad každá ztráta puku, kterou jsme provedli, skončila v naší síti. To nás stálo body, bylo to vražedné,“ komentoval vývoj zápasu kouč Washingtonu Barry Trotz, jenž nebyl spokojen hlavně s průběhem třetí třetiny.

Český útočník v sestavě vítězů Andrej Nestrašil nastoupil ve třetí formaci na levém křídle s parťáky Riley Sheahanem a Tomášem Jurčem. Během 14 střídání odehrál necelých deset minut čistého hracího času, dosavadní bilanci jedné přihrávky si ale nerozšířil. Čas na ledě obránce Jakuba Kindla byl 14:26.

Sezonu hokejisté Edmontonu otevřeli pěti porážkami. Následně ale zvládli čtyři triumfy za sebou (zajímavé je, že všechny se zrodily výhradně proti týmům z Východní konference), což chtěli potvrdit i ve středeční domácí partii proti Nashvillu.

Predators se ovšem nestali prvním celkem Západní konference, jenž v letošní sezoně Oilers podlehl. Po výsledku 4:1 si navýšili svůj bodový zisk na 14 a atakují tak elitní pozice celé NHL (lepší jsou s 16 body jen dva celky: lídr Východní konf. Montreal a na Západě Anaheim).

„Je to smutné, že nedokážeme porazit týmy z naší konference. Dáváme jim dva body a v tabulce jsou tak před námi,“ řekl zámořským novinářům střelec jediné branky Oilers Taylor Hall, jenž se prosadil až v 49. minutě za nepříznivého stavu 0:3. První hvězdou duelu byl vyhlášen centr Nashvillu Craig Smith, jenž obstaral dvě ze čtyř branek.

Edmonton - Nashville 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
49. Hall - 27. a 53. Smith, 28. Beck, 41. Weber. Střely na branku: 27:35. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Cullen, 3. Josi (všichni Nashville).

Washington - Detroit 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
34. Kuzněcov, 40. Brouwer - 45. a 51. Abdelkader, 29. Nyquist, 60. Dacjuk. Střely na branku: 27:22. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader, 2. Dacjuk (oba Detroit), 3. Green (Washington).