TO NIC, KÁMO. Stoper Realu Madrid Pepe jakoby utěšoval Maria Balotelliho. A...

TO NIC, KÁMO. Stoper Realu Madrid Pepe jakoby utěšoval Maria Balotelliho. A důvod k tomu byl. Španělský klub v Anglii vedl v poločase o tři branky. | foto: Reuters

Mario, to bylo hloupé gesto! Balotelli naštval Liverpool výměnou dresu

• 68
Mizerný pohyb, pouhých třiadvacet doteků s míčem, žádná šance a po prvním poločase šlus. To nejhorší si extravagantní útočník Mario Balotelli schoval na odchod do kabin. Ačkoli jeho Liverpool ve středu večer prohrával s Realem Madrid potupně 0:3, on si s úsměvem vyměnil dres se soupeřem.

Balotelli to schytal za výkon i hloupé gesto. Bývalý anglický reprezentant Phil Neville si neodpustil komentář na Twitteru: „Jsou věci, které si o přestávce v Lize mistrů prostě nemůžete dovolit. Zvlášť když prohráváte 0:3.“

Nemusel dodávat, že výměna dresů mezi morální přestupky rozhodně patří.

Balotelli je nesmírně talentovaný útočník i průšvihář, který často podléhá svým emocím a náladám. Ačkoli v Liverpoolu hraje teprve necelé dva měsíce, příznivci s ním pomalu ztrácejí trpělivost. V deseti zápasech vstřelil jediný gól a na hřišti se nezřídka chová nezúčastněně. To fanouškům vadí nejvíc.

Ve středu odehrál italský reprezentant jen pětačtyřicet minut, pak ho vystřídal Adam Lallana. „Cítil jsem, že potřebujeme víc pohybu,“ přiznal trenér Brendan Rodgers.

Když k tomu přidáte provokativní výměnu dresu se stoperem Pepem, vychází z toho, že Balotelliho prestiž uvadá.

Už v minulé sezoně řešil liverpoolský trenér problém s výměnou dresů. Obránce Mamadou Sakho dostal vynadáno, že o poločase požádal útočníka Samuela Eto’oa z rivalské Chelsea. V Arsenalu to od trenéra Wengera schytal André Santos, protože před odchodem do kabin zastavil Robina van Persieho z konkurenčního Manchesteru United.

Balotelli je nejkřiklavější příklad. Zvlášť proto, že se mu v Liverpoolu zatím nedaří. Přišel v létě za 560 milionů korun, aby nahradil nejlepšího kanonýra Luise Suáreze, jenže místo gólů sbírá hlavně výtky.

„Není to týmový hráč,“ rýpnul si Jimmy Case, bývalý záložník Liverpoolu.

O víkendu proti Queens Park Rangers dva spoluhráči, konkrétně Sterling a Lallana, znechuceně rozhodili rukama, když Balotelli ve složité situaci zkoušel střílet a nepřihrával. Nebylo to poprvé ani naposledy. I ve středu proti Realu pokazil Balotelli jeden nadějný brejk ležérností a sobeckostí.

Proto fanouškům Liverpoolu pomalu dochází trpělivost.