Ondřej Palát z Tampy se zkouší protlačit kolem Matta Hendrickse z Edmontonu. | foto: AP

Edmonton ukončil sérii porážek, Gudas znovu nehrál kvůli zranění

• 4
Hokejový Edmonton s řadou talentovaných mladíků v sestavě otevřel novou sezonu NHL černou sérií v podobě pěti porážek v řadě. Prvního vítězství se dočkal až v pondělním souboji proti Tampě Bay, rozhodující branku na 3:2 vsítil v 57. minutě útočník Ryan Nugent-Hopkins.

V pondělí byl na programu NHL jediný duel. O den později se fanoušci můžou těšit dokonce na deset zápasů, nový týden však odstartovala pouze konfrontace Edmontonu s Tampou Bay.

1. Tomáš Plekanec (MTL), 6z. - 7b. (4+3)
10. Patrik Eliáš (NJD), 5z. - 3b. (1+2)

Vítěznou akci domácích Oilers v 57. minutě vypracoval pro spoluhráče Nugent-Hopkinse útočník Jordan Eberle, jenž skvěle napadal v útočném pásmu a vystihl rozehrávku Ondřeje Paláta.

Rodák z Frýdku-Místku, jenž v úvodních šesti zápasech sezony vyprodukoval tři body (1+2), v útoku Lightning společně s urostlým obráncem Andrejem Šustrem platili za jediné dva Čechy v utkání. Řízný zadák Radko Gudas totiž Tampě chyběl už ve třetím startu za sebou kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla.

Problémy v obraně floridského celku navíc prohloubila ztráta klíčového muže Victora Hedmana. Produktivní Švéd odstoupil už z předešlé partie ve Vancouveru a kvůli zlomenému prstu na ruce bude chybět od čtyř do šesti týdnů.

Výsledek:

Edmonton - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
25. Schultz, 35. Hall, 57. Nugent-Hopkins - 22. B. Boyle, 54. Connolly. Střely na branku: 23:24. Diváci: 16,839. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Connolly (Tampa Bay).