Michal Jordán (vpravo) z Caroliny odehrává puk před Arťjomem Anisimovem z...

Michal Jordán (vpravo) z Caroliny odehrává puk před Arťjomem Anisimovem z Columbusu. | foto: AP

Obránce Jordán bodoval za Carolinu, Crosby poprvé nastoupil

• 0
V pěti středečních přípravných duelech NHL byl z Čechů vidět obránce Michal Jordán, jenž na ledě Columbusu vyprodukoval dva body za gól a nahrávku. Jeho Carolině to ale k výhře nepomohlo, po výsledku 6:3 se radovali Blue Jackets. Největší hvězda zámořské soutěže, útočník Sidney Crosby, poprvé v přípravě nastoupil za Pittsburgh, který uspěl 2:0 v Detroitu.

Mezi tři hvězdy souboje Columbusu s Carolinou zámořští novináři vybrali tři útočníky domácího celku. Na výhře Blue Jackets 6:3 měli totiž výrazný podíl Matt Calvert (2+1), slovenský talent Marko Daňo (2+0) a Alexander Wennberg (0+2).

Columbus vyhrál už šestý z dosavadních sedmi přípravných duelů, zato Carolina naopak padla počtvrté z pěti startů. Nic na tom nezměnila ani dvoubodová bilance českého zadáka Michala Jordána.

Ten nejprve v 33. minutě poslal Hurricanes do průběžného vedení 2:1 a ve třetí třetině ještě asistoval u přesilovkové trefy centra Victora Raska, který utkání zakončil s bilancí (2+1). Jordánův krajan Jiří Tlustý dostal volno a k zápasu nenastoupil.

Až v posledním přípravném duelu se v sestavě Pittsburghu objevil kapitán Sidney Crosby, jenž nejprve léčil zranění a v posledních dnech nebyl k dispozici kvůli účasti na pohřbu své babičky. Ruský reprezentant Jevgenij Malkin je naopak stále mimo hru.

Penguins se svou největší hvězdou uspěli na ledě Detroitu výsledkem 2:0. O góly se postarali Blake Comeau a Oskar Sundqvist. Crosby odehrál necelých 19 minut čistého hracího času. Celkově sedmkrát vypálil na branku, do statistik se ale nezapsal.

"Na to, že jsem nějakou dobu nehrál, jsem se cítil celkem dobře. Teď se musím připravit na start sezony," řekl Crosby, jenž odehrál zápas poprvé od 13. května. Pittsburgh, jenž již zakončil přípravu, otevře základní část 9. října proti Anaheimu.

Red Wings, za které ve středu z Čechů nastoupili obránce Jakub Kindl (odehrál 15:12, do statistiky +/- si připsal -2) a útočník Andrej Nestrašil (9:21, -2), čekají ještě dva přípravné souboje.

Montreal bez zkušeného Tomáše Plekance, zato s nováčkem Jiřím Sekáčem v sestavě (odehrál 17:38, +/- 0, dvakrát vystřelil na branku), zvítězil v Chicagu 3:1. Pro Canadiens to byla čtvrtá výhra z dosavadních pěti startů. Přípravu pak zakončí ještě dvojzápasem s Ottawou.

Všechny branky duelu padly až ve třetí třetině. Za kanadský celek se prosadili Rene Bourque, Nathan Beaulieu a Michael Bournival. Chicago mělo střelce pouze v osobě Andrew Shawa. V obraně Blackhawks, kteří v přípravě uspěli jen dvakrát z pěti utkání, nastoupil zkušený Michal Rozsíval (18:05, -2).