Marek Židlický oslavuje se spoluhráči z New Jersey svůj gól.

Marek Židlický oslavuje se spoluhráči z New Jersey svůj gól. | foto: AP

Obránce Židlický přispěl k výhře New Jersey dvěma body

• 0
Hokejisté New Jersey i s hvězdným Jaromírem Jágrem v sestavě porazili na domácím ledě Philadelphii 3:1. Dvěma body se o to zasloužil obránce Marek Židlický, jenž asistoval u první trefy zápasu a zakončením do prázdné branky soupeře pak v závěru ještě pojistil výsledek.

Nedělní výhra nad Philadelphií byla pro hokejisty New Jersey druhou z dosavadních čtyř předsezonních zápasů. Po třech venkovních duelech se Devils poprvé představili v domácím prostředí a vidět byl zejména navrátilec Scott Gomez, jenž v kempu bojuje o novou smlouvu.

Zkušený 34letý centr, který s Devils slavil Stanley Cupy v letech 2000 a 2003, dal dva góly a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Nejprve slavil v čase 19:31 po teči Židlického střely a na 2:0 zvyšoval při přesilovce z 24. minuty.

Flyers snížili ztrátu v 50. minutě z hole Roberta Hagga, při závěrečné hře bez brankáře ale inkasovali potřetí. Prosadil se obránce Židlický. Kromě něj v dresu vítězů, kteří Philadelphii přestříleli jasně 41:16, z Čechů nastoupil ještě Jaromír Jágr. Ve svém druhém startu v přípravě během necelých 14 odehraných minut čtyřikrát vypálil na branku, do statistik se ale nezapsal.

Po třech výhrách se shodným skóre 3:2 hokejisté Montrealu poprvé v přípravě prohráli, když na domácím ledě nedokázali překonat obranu Washingtonu. Stav utkání byl dlouho nerozhodný 0:0. Hosté se ujali vedení až trefou Joela Warda z času 58:31. Druhý gól Capitals vstřelili při hře Canadiens bez brankáře, trefil se Brooks Laich.

V brance Washingtonu se o čisté konto podělili brankáři Braden Holtby (11 zákroků) a Justin Peters (7 zákroků), které v útoku Montrealu nedokázali překonat ani Jiří Sekáč s Tomášem Plekancem.

Obhájci Stanley Cupu, hokejisté Los Angeles, porazili domácí Anaheim 4:2 díky hattricku útočníka Jeffa Cartera a navázali tak na své čtvrteční vítězství 4:3 po nájezdech nad stejným soupeřem.

Na neutrálním ledě v Saskatoonu deklasovalo Chicaga jasně 5:0 kanadský Edmonton. Čisté konto díky 22 zákrokům vychytal brankář Scott Darling a o góly se postarali Bryan Bickell, Garret Ross, Teuvo Teravainen, Andrew Shaw a Kris Versteeg. Kromě porážky Oilers mrzela i ztráta zraněného kapitána Andrew Ference. Podle kouče Dallase Eakinse by se však nemělo jednat o nic vážnějšího.