MLHA. Derby se odehrálo v bouřlivé atmosféře. | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Petardy a potyčky v ulicích doprovázely tradiční derby Sparty a Slavie

• 11
Ani při 282. derby Sparty a Slavie nechyběla nesportovní dohra. Přes tři desítky fanoušků zadržela policie po zápase v ulicích hlavního města. Mezi hlavní přestupky patřilo použití pyrotechniky, ale objevily se i strkanice mezi příznivci týmů.

Nejvíce lidí, zhruba třetinu ze zadržených, policisté předvedli na služebny kvůli vyhazování petard z tramvaje v centru města. „Objevily se také potyčky, několik lidí také neuposlechlo výzvy policistů,“ řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Dokonce přímo při zápase na stadionu v Edenu přerušil hru na několik minut kouř z dýmovnic domácího kotle a rozhodčím nařízená přestávka vzala Slavii vítr z plachet. Fotbalisté Sparty nakonec porazili Slavii 2:0 a vyhráli čtvrté derby pražských "S" za sebou.

Na derby dorazily davy fanoušků a vytvořily divácký rekord tohoto ligového ročníku. Slavia dlouho dopředu hlásila, že je vyprodáno a zápas na vlastní oči přímo v Edenu vidělo skoro sedmnáct tisíc diváků. (více o zápasu zde)