Zvýšenou motivaci jsem měl, přiznal Vlasák po utkání proti Plzni

• 2
Po sedmi letech strávených v plzeňském dresu se na tohle utkání hodně těšil. Slávistický hokejista Tomáš Vlasák zvýšenou motivaci přetavil ve vítězný gól, když v průběhu druhé třetiny chytrou tečí Valachovy střely překonal brankáře Machovského.

"Vítězná branka je takový bonus," pochvaloval si po extraligové výhře 2:1 Vlasák. Jeho trefa přinesla podceňované Slavii třetí úspěch ze čtyřech odehraných utkáních.

Jak jste se těšil na první utkání proti Plzni, které jste navíc rozhodl?
Zvýšenou motivaci jsem měl, to nepopírám. Vítězná branka je takový bonus, jelikož jsme měli hodně okének vzadu a Domino (Dominik Furch) zas vše pochytal. Proto je to z devadesáti procent jeho vítězství.

Ve třetí třetině vás kolenem ostře dohrál váš nedávný spoluhráč Ryan Hollweg. Překvapilo vás to?
Já jsem ho viděl, trochu jsem se dokázal uhnout. On to takhle hraje, asi už nestihl tu nohu stáhnout. Kdybych ho možná neviděl, tak mám teď otřes mozku a jedu domů. Je to jeho styl hry.

Co na něj celkově říkáte? Šlo o jeho třetí utkání letos a podruhé ho nedohrál.
Je to lokomotiva. Já si nemyslím, že by to byl zákeřný hráč. Faul to byl, ale nemyslím si, že by to byl likvidační zákrok s úmyslem.

Byl to podle vás na vyloučení do konce utkání?
Určitě, šlo o faul kolenem

Překvapila vás reakce plzeňských fanoušků, kteří vyvolávali vaše jméno před utkáním?
Toho si hodně vážím. Je to takové docenění té práce, co jsem v Plzni odvedl. Pro mě to byl druhý domov. Vzpomínám na to hrozně rád.

V neděli vás čeká derby ze Spartou, jak se těšíte?
Derby je specifické. Doufám, že bude lepší atmosféra a přijde víc lidí. Praha je v tomhle specifická, je tu velké vyžití. Nějaké vstřícné kroky se udělaly, tak věříme, že aspoň na derby si cestu najdou.

Je pro vás jako odchovance Slavie derby největší utkání v lize?
Stejně jako pro každého sparťana jde určitě o nejdůležitější utkání. Cítím to stejně.