TO BUDE GÓL. David Lafata ze Sparty střílí, Petr Mareš z Hradce už jen přihlíží. | foto: ČTK

Sparta - Hradec 3:1, domácí museli dotahovat, dvakrát skóroval Lafata

• 42
Znovu brzy prohrávali, ale na rozdíl od nedávného utkání s Ostravou sparťanští fotbalisté skóre otočili. V 8. kole porazili Hradec Králové 3:1 a na vedoucí Plzeň dál ztrácí jediný bod. Dva góly dal střelec Lafata, třetí přidal Hušbauer.

Sparťané rozhodli krátce po půli. Nejdřív Lafata povedenou hlavičkou dal na 2:1 a pak Hušbauer tvrdou střelou z 15 metrů zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Jejich trenér Lavička po čtvrteční pohárové porážce v Neapoli nechal odpočívat Matějovského s Dočkalem, do sestavy se vrátil Vácha místo Marečka, hrál Konaté i Vacek. Na stoperu se poprvé od červencového zranění představil Holek. A si i on se divil, že už po pěti minutách tým prohrával.

Po laxním bránění nechali sparťané spoustu prostoru Shejbalovi, jeho přízemní centr navíc tečovali, Kadeřábek pak nestíhal Malinského, který zblízka skóroval. Brankář Bičík zlostně pěstmi bušil do trávníku.

"Po Neapoli to byl v uvozovkách všední zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli. Z výkonu mám dobrý pocit, přestože jsme do utkání nevstoupili dobře a z první akce v naší šestnáctce jsme inkasovali. Zkrat v defenzivě nás přibrzdil, protože jsme od začátku chtěli soupeře zatlačit. Převahu jsme získali až postupem času," řekl sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Do dvacáté minuty domácím trvalo, než se zmátořili, než vyrovnal Lafata. Pak si vytvořili několik nadějných příležitostí, ale góly dali až po pauze.

Hradec se za stavu 1:3 nevzdal, jeho hráči se dobře pohybovali, rychle přecházeli do protiútoků, ale duel zdramatizovat už nedokázali.

"Pokud na Spartě chcete pomýšlet na body, je důležité jít do vedení. Bohužel jsme brzy inkasovali. Po přestávce jsme čekali, že Sparta bude tlačit, ale doufali jsme, že nám tím dá šanci k brejkům. K nim jsme se sice dostali, ale buď jsme špatně vyřešili finální přihrávku, nebo jsme místo rychlého přenesení hry podrželi míč," litoval hradecký trenér Luboš Prokopec.