Sparťanský obránce Jakub Brabec

Sparťanský obránce Jakub Brabec | foto: Marek PodhoraMAFRA

Obránce Brabec: Higuaín je velký hráč, takového v Česku nepotkáme

• 69
Neapol (Od našeho zpravodaje) - Byl u rozhodujících okamžiků zápasu v Neapoli. Stoper sparťanských fotbalistů Jakub Brabec neproměnil chvíli po poločase svou šanci hlavou, z následného útoku dali domácí rozdílový gól a nakonec v Evropské lize vyhráli 3:1. „Myslím, že jsme tady neodehráli utkání, za které bychom se měli stydět,“ řekl Brabec.

Vyčítáte si tu šanci hlavou?
Bohužel jsem ten míč netrefil ideálně, jak bych potřeboval. Pak se kolem mě Higuaín dobře otočil, udělal to skvěle. Je to nadstandardní hráč, kterého v české lize nepotkáme. Velký fotbalista. Padl z toho gól na 2:1, je to pro mě zkušenost. Pak už jsem jen viděl, jak ta situace pokračuje, dával to na malé vápno, kde jsme si hráče nerozebrali, jak jsme měli. Tam už je to ale těžké, člověk se bojí penalty...

Byla tedy vaše příležitost jedním z rozhodujících momentů zápasu?
Gól jsem mohl dát já, ale předtím i Mára Matějovský. Kdyby to jeden z nás trefil, mohl se ten zápas vyvíjet jinak. Chytili bychom do druhého poločasu druhý dech a posunulo by nás to dál.

Neapol je dost ofenzivní tým. Jak jste si zahrál?
Jsem rád, že mám šanci nastupovat proti takovým hráčům. Třeba Hamšík, to je kvalitní fotbalista, kapitán a místní hvězda. Bylo to znát celý zápas.

Jak obecně podle vás vyšla Sparta ze srovnání se špičkovým italským týmem?
V prvním poločase jsme hráli dobře, organizovaně a kompaktně. Pak se jim dařilo nás roztrhat, už jsme se nechytali s hráči, jak bychom potřebovali. Je to škoda, pokud bychom vstřelili druhou branku, mohli jsme se tady bavit o něčem jiném.

Kdy vám bylo jasné, že už utkání neotočíte? Zdálo se, že vám v závěru trochu docházely síly.
Možná podvědomě. Když jsme dostali třetí branku, ještě jsme doufali, že bychom mohli dát kontaktní gól a vytvořit si v závěru nějaký tlak. Pět minut před koncem jsme viděli, že tolik příležitostí na skórování nemáme, tak už jsme věděli, že to bude složité.

Jak jste si užíval atmosféru? Fanoušci v Neapoli povzbuzovali celý zápas.
Byl to největší stadion, na kterém jsem nastoupil. Od chvíle, kdy jsme do Neapole přiletěli, si nás lidi fotili, natáčeli, někdy nám pomalu i nadávali, ale je vidět, že tohle město žije fotbalem, což je příjemné.

Příště vás čeká Bern, který doma porazil Slovan 5:0. Co tomu výsledku říkáte?
Bern bude těžký soupeř, což tenhle výsledek ukázal. Určitě se na něj dobře připravíme, ale teď jsme chvíli po Neapoli, Bern je budoucnost.