• 0
Fotbalová divize A má po pátém kole nového lídra. Stala se jím rezerva druholigového Táborska, jenž zdolala na domácím hřišti Rokycany těsně 1:0. Podívejte se na video.

Hrdinou utkání se stal útočník Stuchlík, který jedinou branku zápasu vstřelil pět minut před koncem.

Táborsko B tak v čele tabulky vystřídalo Tachov, jenž v sobotu vyšel naprázdno v Roudné. V tomto střetnutí se blýskl hattrickem domácí Martin Lovička.

A jak padl Stuchlíkův gól?

Domácí zatáhli hru po pravé straně hřiště, na těsném prostoru udrželi balón a jeden z táborských hráčů poslal přesnou přihrávku do malého vápna, kde Stuchlíkovi už jenom stačilo nastavit nohu.

„Rokycany odehrály dobré utkání, gólman jim výborně zachytal, ale nakonec jsme zaslouženě vyhráli. Hlavně za druhý poločas, kdy jsme měli pět tutových gólovek a soupeř vesměs nic. Není to jednoduché, každý zápas hrajeme do plných, tvoříme, hledáme cesty konstruktivní hrou, tentokrát tam někdy chybělo trochu štěstí. Terén byl těžký, ale potvrdili jsme výhru z Mariánských Lázní, takže je to v pořádku,“ nechal se slyšet pro klubový web kouč rezervy Táborska Zbyněk Jaroš.

Z výsledkové krize se nedaří dostat Milevsku. První body v sezoně nezískalo ani proti Mariánským Lázním (2:4).

Výsledky 5. kola: Cheb - Hořovicko 0:2, Český Krumlov - Čížová 3:0, Karlovy Vary - Zličín 2:2, na pen. 4:5, Klatovy 1898 - Doubravka 1:3, Malše Roudné - Tachov 5:3, Táborsko B - Rokycany 1:0, Milevsko - Mariánské Lázně 2:4, Sušice - Aritma Praha 1:2.

1. Táborsko B 5 4 1 0 0 19:5 14
2. Tachov 5 4 0 0 1 14:7 12
3. Doubravka 5 3 1 1 0 10:4 12
4. Hořovicko 5 2 2 0 1 5:4 10
5. Karlovy Vary 5 2 1 1 1 10:6 9
6. Cheb 5 3 0 0 2 10:6 9
7. Malše Roudné 5 2 0 2 1 13:8 8
8. Zličín 5 2 1 0 2 12:11 8