Ángel Di María (vlevoú se raduje z gólu s argentinskými spoluhráči Pablem...

Ángel Di María (vlevoú se raduje z gólu s argentinskými spoluhráči Pablem Zabaletou a Erikem Lamelou (vpravo). | foto: Reuters

Demolice německých mistrů světa. Škoda, že Di María nemohl hrát finále

• 23
Zraněný Lionel Messi u toho nebyl, o to je výsledek překvapivější. Německo - Argentina 2:4. Ještě čtyřicet minut před koncem bylo skóre hrozivé, mistrům světa hrozil debakl.

"Motivace nebyla na naší straně. Je čas, aby oslavy skončily," prohlásil německý trenér Joachim Löw.

Argentincům vyšla odveta za prohrané finále mistrovství světa, hvězdou utkání se stal Ángel Di María. Tři góly připravil, jeden vstřelil.

"Ángel je jedním z pěti nejlepších fotbalistů světa. Jeho výkon mě nepřekvapil. Kdyby mohl hrát finále, výsledek by možná dopadl jinak. Jeho absence byla citelná," vrátil se nový argentinský trenér Gerardo Martino zpátky na mistrovství světa.

Di María, jenž nedávno přestoupil z Realu Madrid za 59,7 milionu liber do Manchesteru United, tehdy na Maracaná nastoupit nemohl kvůli zranění a Argentinci padli v prodloužení 0:1. Zato středeční večer si Di María vychutnával. Při brejkových situacích využíval své rychlosti a technické bravury. Aréna v Düsseldorfu mu obdivem tleskala, když před koncem střídal.

Fanoušci se přitom těšili hlavně na německé představení. Už pondělní otevřený trénink sledovalo přes čtyřicet tisíc lidí, což naznačilo, že německá fotbalová horečka se znovu probudila. Před výkopem se pak diváci s nostalgií rozloučili se třemi oporami. Reprezentaci řekli sbohem kapitán Philipp Lahm, rekordní střelec Miroslav Klose a stoper Per Mertesacker.

Generálka na nedělní start evropské kvalifikace proti Skotům však Němcům nevyšla. Šance zůstaly neproměněné, zato nesehraná obrana dělala chyby a nestíhala bleskové argentinské manévry. V tom všem si liboval Di Mária.

První gól připravil ve 20. minutě báječným centrem na Agüera, druhý podobným způsobem na Lamelu. Brankář Neuer se jen ohlédl, jak balon letí z voleje rovnou do růžku. Třetí trefu si připsal hlavičkující stoper Fernandez, kterého našel Di María z přímého kopu, a v 50. minutě argentinský hubeňour dokončil nádhernou akci geniálním obloučkem přes náhradního brankáře Weidenfellera.

Teprve pak dvakrát skórovali Němci, čímž aspoň trochu zmírnili porážku.

Témata: Per Mertesacker